w

Już niedługo zima uderzy ze zdwojoną siłą. Temperatura spadnie nawet do -30°C!

Pixabay

Mimo że przez chwilę wydawało się, że zima odpuściła, teraz wraca do nas ze zdwojoną siłą. Jest zimno, a będzie jeszcze chłodniej. Synoptycy przewidują, że temperatura na dworze spadnie nawet do -30°C.

Reklama | Dzięki nim czytasz za darmo

Chłodne masy powietrza

Prognoza mkweather.com nie napawa optymizmem. Powinniśmy przygotować się na zdecydowany spadek temperatury. Ponoć między 19 a 24 stycznia, w Europie centralnej czeka nas prawdziwy szczyt zimy.

Wikimedia

Synoptycy zapowiadają, że w górach temperatura może spaść aż do -30°C. Na nizinach będzie nieco cieplej, tam termometry wskażą -20°C. Pojawi się też śnieg, którego spadnie kilkanaście centymetrów.

Reklama | Dzięki nim czytasz za darmo

Jaka pogodą przywita nas luty?

Pixabay

Inny portal, fanipogody.pl zapowiada, że luty będzie znacznie cieplejszym i wilgotnym miesiącem. W tym przypadku synoptycy powołują się na amerykański model. Przeważać mają deszcze. Jednak nie wyklucza się większych opadów śniegu na nizinach, a także całodobowego mrozu czy burz śnieżnych.

Co innego do powiedzenia ma model CanSIPS. Ten sugeruje, że temperatury będą dużo niższe niż do tej pory, a pokrywa śnieżna będzie utrzymywać się przez wiele dni.

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Wojciech Bartman

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Jackowski bał się to wyznać. W 2022 roku dojdzie do niewyobrażalnej masakry

Wypadek helikoptera ratowniczego. Na pokładzie cztery osoby, w tym niemowlę