w

Pracował przez 58 lat i dostaje najwyższą emeryturę w Polsce

Okazuje się, że świadczenie emerytalne wcale nie musi być małe. Najwyższa emerytura w Polsce wynosi aż 27 635,90 zł brutto, co daje 22 776,86 zł na rękę. Otrzymuje ją mężczyzna, który regularnie płacił składki przez okres 57 lat.

Sponsorowane

Najwyższa emerytura w Polsce

Najwyższą emeryturę w Polsce otrzymuje informatyk z Poznania. Jak przekazał nam Zakład Ubezpieczeń Społecznych (ZUS), mężczyzna zakończył pracę w wieku 78 lat, a w zawodzie przepracował blisko 58 lat — pisze serwis Interia.

Natomiast emerytką, która pobiera najwyższe świadczenie w Polsce jest mieszkanka Bydgoszczy. Kobieta pracowała przez przeszło 61 lat. Na emeryturę przeszła w wieku 81 lat. Aktualnie ZUS wypłaca jej świadczenie w wysokości 26 800 zł brutto, czyli 22 090 zł netto.

Sponsorowane

Emerytura w Polsce

Aktualnie minimalna emerytura w naszym kraju, renta z tytułu całkowitej niezdolności do pracy, renta rodzinna i renta socjalna, wynoszą 1338,44 zł brutto. Z kolei renta z tytułu częściowej niezdolności do pracy jest nieco niższa i wynosi 1003,83 zł brutto.

Warto również wspomnieć o tym, że zarówno renty, jak i emerytury podlegają corocznej waloryzacji, która ma miejsce 1 marca. Wówczas mnoży się kwoty świadczenia i podstawy jego wymiaru przez wskaźnik waloryzacji. Jest to nic innego, jak średnioroczny wskaźnik cen towarów i usług konsumpcyjnych w poprzednim roku kalendarzowym, zwiększony o co najmniej 20%. realnego wzrostu przeciętnego wynagrodzenia w poprzednim roku.

Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Iza Sucha

12 komentarze

  1. Wystarczy tylko założyć konto PUE ZUS i tam już możesz odwiedziec sie dzisiaj jaka będzie twoja emerytura czy opłaca ci sie pracować a może opuścić ten kraj a może pracować cała dobę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

    Sponsorowane

    10-letnia Andżelika wyszła z domu dziadków i zniknęła. Ogromna nagroda za informacje

    Tak wyglądają jej oczy. Ludzie sugerują chorobę, ale powód jest zupełnie inny