w

Nieznane dotąd nagranie z ataku na WTC. Opublikowano je niemal 20 lat później

Nagranie z ataku na WTC z 11 września 2001 roku, które przez niemal 20 lat od zamachu nie było upubliczniane. Dopiero po upływie prawie dwóch dekad od tych tragicznych wydarzeń w Stanach Zjednoczonych, w sieci ukazał się nowy dramatyczny film. Widać na nim płonące wieże i słychać przeraźliwy krzyk uciekających ludzi. Oglądając relację bezpośredniego świadka ataku terrorystycznego trudno o zachowanie spokoju.

Sponsorowane

Zamach terrorystyczny z 11 września 2001 roku

Dzisiaj mija 20. rocznica ataku na bliźniacze wieże World Trade Center w Stanach Zjednoczonych. Dokładnie 11 września 2001 roku terroryści z al-Kaidy uprowadzili cztery samoloty pasażerskie (dwa z nich uderzyły w wieże WTC, jeden w gmach Pentagonu, a ostatni dzięki walce pasażerów z porywaczami rozbił się w pobliżu Shanksville, w Pensylwanii).

W zamachu terrorystycznym zginęło około 3 tysięcy osób, w tym również setki strażaków i policjantów, którzy uczestniczyli w akcji ratunkowej.

Sponsorowane

Nagranie z ataku na WTC, które nie było publikowane do 2020 roku

Mimo upływu lat, co jakiś czas w Internecie pojawiają się nowe zdjęcia i filmy z zamachu z 11 września 2001 roku. Najczęściej w rocznice tych tragicznych wydarzeń, gdy w sposób szczególny upamiętnia się ofiary śmiertelne i powraca myślami do horroru, jaki rozegrał się w Nowym Jorku.

Niektóre materiały czekały dekady na swoje upublicznienie. Podobnie było z nagraniem, które wykonano z budynku sąsiadującego z wieżami World Trade Center. Po niemal 20 latach od ataku terrorystycznego zostało ono udostępnione w serwisie YouTube.

nagranie z ataku na WTC
YouTube

Mężczyzna rozpoczął nagrywanie filmiku ze swojego apartamentu, już minutę po uderzeniu samolotu w jedną z wież WTC. Rejestruje przebieg akcji ewakuacyjnej spod bliźniaczych budynków i kameruje, jak rozprzestrzeniania się w nich ogień. Na nagraniu widać również, jak jakiś człowiek spada z wieży, a po chwili kolejny. W tle słychać włączoną telewizję i słowa “O mój Boże!”. Później nagrywający wyraża się bardziej niecenzuralne i z większym przerażeniem w głosie.

W trakcie filmowania, w drugą wieżę WTC uderza kolejny samolot. Wtedy mężczyzna decyduje się na ucieczkę. Widać szalejące płomienie i coraz większe kłęby dymu. Słychać też policjanta, który nakazuje, by mężczyzna odłożył kamerę i się stamtąd wynosił. Kilkanaście minut później dochodzi do zawalenia się wież WTC.

Po ściągnięciu blokad, które na drzwiach mieszkania zamontowało FBI, mężczyzna w końcu wraca do siebie. Jest jednak wstrząśnięty widokiem, który zastaje w środku. Jego salon praktycznie zniknął pod grubą warstwą kurzu i pyłu. Z okien wyleciały szyby, a dookoła jest pełno odłamków i poniszczonych rzeczy…

Cały filmik, który nagrał świadek zamachu można obejrzeć poniżej

Sponsorowane

Nagranie z zamachu terrorystycznego i ujęcia płonących wieżowców są skompilowane ze scenami przedstawiającymi miejsce ataku dwa tygodnie po zawaleniu się WTC. Ten widok nadal przeraża.

Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Aleksandra Gwóźdź

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Sponsorowane

   Pseudokibice grożą Glikowi i jego żonie. “Chcę patrzeć jak twoja rodzina umiera”

   Julia Królikowska bierze ślub

   Julia Królikowska bierze ślub! Mama młodej aktorki wcześniej nie wyrażała zgody