w

Masakra w czasie występu cyrku. Lew rzucił się i obalił na ziemię tresera

Praca w cyrku z dzikimi zwierzętami wiąże się niestety z dużym ryzykiem. Mimo wytresowania nigdy nie można być pewnym, jak zwierzę w danej sytuacji się zachowa. Być może coś je rozproszy, albo wystraszy i zachowa się agresywnie. Właśnie taka sytuacja miała ostatnio miejsce na pokazie cyrku w Soczi. Lew zaatakował swojego tresera.

Sponsorowane

Występ cyrku w Soczi

Ten występ miał niczym nie różnić się od setek poprzednich. Treser, Aleksiej Makarenka występował na scenie wraz ze swoją żoną. Para od lat jeździ z cyrkiem pełnym dzikich zwierząt i daje występy przed zgromadzoną publicznością. Wydawało się, że w pełni kontrolują zwierzęta. Jednak wcale tak nie było.

Do niecodziennej i zagrażającej życiu sytuacji doszło w tym miesiącu. Widzowie musieli nawet w pewnym momencie zasłonić oczy dzieciom. Nie wszyscy wytrzymali chwilę grozy i napięcia. Mianowicie dwa lwy biegające na scenie w pewnym momencie rzuciły się na siebie. Kiedy trener usiłował je rozdzielić trzeci z samców wykorzystał okazję i rzucił się na niego. Rzucił się na plecy Aleksieja i wbił w niego kły oraz pazury.

Szczęście w nieszczęściu

Sponsorowane

Mężczyźnie z pomocą ruszyła żona. Kiedy ten leżał na ziemi przygnieciony ciałem lwa, kobieta natychmiast zaczęła go odganiać. Udało się. Aleksiej wstał, chwycił jeden z podestów i rzucił nim w lwa, który go zaatakował, tym samym przepędzając go skutecznie. Oboje po tej pełnej napięcia sytuacji zachowali zimną krew i profesjonalnie zakończyli swój występ.

Po wszystkim w sieci pojawiły się zdjęcia obrażeń tresera. Na plecach widać rany tak głębokie, jak po rozcięciu szablą.

Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Michał Czaroń

210 komentarze

Load more comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

    Sponsorowane

    Dziecko zjadło w Biedronce bułkę za 33 gr. Pod sklep przyjechała policja na sygnale

    Wypadek radiowozu z nastolatkami. Świadkowie – “Flirtowali i mówili o trójkącie”