w ,

W tych sklepach odmówią Ci obsługi. Bez maseczki nic tam nie kupisz!

7 sierpnia wprowadzony został powszechny obowiązek zakrywania ust i nosa we wszystkich zamkniętych przestrzeniach publicznych (urzędy, sklepy, punkty usługowe itd). Niektóre ze sklepów jasno komunikują, że klient bez maseczki nie zostanie obsłużony.

Sponsorowane

Obowiązek zasłaniania ust i nosa nałożony jest na wszystkich obywateli z wyłączniem dzieci do 4 roku życia i osób, które cierpią na całościowe zaburzenia rozwoju, zaburzenia psychiczne czy niepełnosprawność intelektualną. Do zasłaniania twarzy można używać maseczek, przyłbic lub innych przedmiotów, które skutecznie zasłonią usta i nos.

Deklarację o odmowie obsługi klientów, którzy nie stosują się do przepisów opublikowała IKEA:

Zasłanianie ust i nosa na terenie sklepu IKEA jest obowiązkowe. Osoby nie stosujące się do tego wymogu, poza osobami zwolnionymi na mocy obowiązujących przepisów prawa, nie będą obsługiwane. Dbajmy o siebie nawzajem!”

Szanowni Klienci, na podstawie Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 7 sierpnia 2020 r. Rozdział 3, par. 24 zasłanianie...

Posted by IKEA on Friday, August 14, 2020
Sponsorowane

TVN24 zapytał jak wyglada sytuacja w innych sieciach handlowych. Biedronka informuje, że jej pracownicy są przeszkoleni z zakresu nowego prawa i będą uczulać swoich klientów na stosowanie się do restrykcji. Tesco będzie reagować na nieprzestrzeganie obowiązku i razie potrzeby będą stosować prawo do odmowy obsługi. W analogiczny sposób odpowiedzieli przedstawiciele sieci Aldi.

Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Maks Kurcz

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

   Sponsorowane

   Producent “spożywki” zmienia nazwę sosu. Powód? Nazwa jest zbyt rasistowska

   Lekarz odwołał swój ślub przez koronawirusa. “Nie chciałbym zafundować komukolwiek tego, co na co dzień widzę w szpitalu.”