w ,

W tych sklepach odmówią Ci obsługi. Bez maseczki nic tam nie kupisz!

7 sierpnia wprowadzony został powszechny obowiązek zakrywania ust i nosa we wszystkich zamkniętych przestrzeniach publicznych (urzędy, sklepy, punkty usługowe itd). Niektóre ze sklepów jasno komunikują, że klient bez maseczki nie zostanie obsłużony.

Sponsorowane

Obowiązek zasłaniania ust i nosa nałożony jest na wszystkich obywateli z wyłączniem dzieci do 4 roku życia i osób, które cierpią na całościowe zaburzenia rozwoju, zaburzenia psychiczne czy niepełnosprawność intelektualną. Do zasłaniania twarzy można używać maseczek, przyłbic lub innych przedmiotów, które skutecznie zasłonią usta i nos.

Deklarację o odmowie obsługi klientów, którzy nie stosują się do przepisów opublikowała IKEA:

Zasłanianie ust i nosa na terenie sklepu IKEA jest obowiązkowe. Osoby nie stosujące się do tego wymogu, poza osobami zwolnionymi na mocy obowiązujących przepisów prawa, nie będą obsługiwane. Dbajmy o siebie nawzajem!”

TVN24 zapytał jak wyglada sytuacja w innych sieciach handlowych. Biedronka informuje, że jej pracownicy są przeszkoleni z zakresu nowego prawa i będą uczulać swoich klientów na stosowanie się do restrykcji. Tesco będzie reagować na nieprzestrzeganie obowiązku i razie potrzeby będą stosować prawo do odmowy obsługi. W analogiczny sposób odpowiedzieli przedstawiciele sieci Aldi.

Sponsorowane
Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Maks Kurcz

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Sponsorowane

   Producent “spożywki” zmienia nazwę sosu. Powód? Nazwa jest zbyt rasistowska

   Lekarz odwołał swój ślub przez koronawirusa. “Nie chciałbym zafundować komukolwiek tego, co na co dzień widzę w szpitalu.”