w

Lekarz do mamy z dzieckiem: “Wypier… za szklane drzwi z tym małym skur***nem z mutacją”

Poniższa historia została opisana na łamach “Głosu Pomorza”. Jest tak szokująca, że naprawdę trudno jest w nią uwierzyć. Jednak jak się okazuje, naprawdę miała miejsce…

Sponsorowane

“Takie małe skur…syny są najgorsze”

Do tej wstrząsającej sytuacji doszło w Specjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Słupsku. Właśnie tam pewna mama usłyszała od lekarza naprawdę wstrząsające słowa. Wszystko dokładnie opisała w liście do “Głosu Pomorza”. Co takiego się tam wydarzyło?

Po tym, jak padło pytanie, czy matka może wejść z malutkim dzieckiem do poczekalni, lekarz Wiktor J. miał użyć niecenzuralnych i obraźliwych słów w stosunku do kobiety. Miał powiedzieć m.in.

wypierd… za szklane drzwi z tym małym skurwysynem z mutacją… Ty myślisz, że szczepionka mnie uchroni? Takie małe skur…syny są najgorsze

Sponsorowane

Rzecznik praw pacjenta jest wstrząśnięty

Gdy tylko sytuacja została nagłośniona, Rzecznik Praw Pacjenta Bartłomiej Chmielowiec wszczął postępowanie wyjaśniające. W rezultacie uznano, że prawo pacjenta do godności zostało “bezdyskusyjnie naruszone”.

Zadecydowano także, że szpital powinien pisemnie przeprosić matkę małego pacjenta. Co więcej, w placówce ma się odbyć szkolenie z zakresu praw pacjenta do godności.

Szpital ma 30 dni na poinformowanie Rzecznika Praw Pacjenta o podjętych działaniach lub zajętym stanowisku w tej sprawie. W przypadku, gdy Rzecznik nie będzie podzielał stanowiska szpitala, zwróci się z wnioskiem do właściwego organu nadrzędnego o zastosowanie środków przewidzianych w przepisach prawa

Wiadomo, że wspomniany lekarz obecnie nie pracuje w szpitalu w Słupsku. Nie wiadomo jednak, czy szpital zastosuje się do poleceń rzecznika.

Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!
 • Źródła:
 • Głos Pomorza

Napisane przez Olek Żak

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Sponsorowane

   Całkowicie zmieniła wygląd, aby być jak “idealna dmuchana lalka dla fetyszystów”

   Osoby, które często robią w sieci jedną rzecz, są nieszczęśliwe w związku. Badania nie pozostawiają złudzeń