w

Margot jako Matka Boska. Internet aż się zagotował

Dwa dni temu na fanpage Stop Bzdurom na Facebooku pojawiło się zdjęcie Margot, które wywołało burzę w sieci ze względu na swój kontrowersyjny przekaz. Aktywistka pokazuje tam środkowy palec, a w drugiej ręce trzyma planszę Scrabble z obraźliwym wobec Polski napisem.

Sponsorowane

Wczoraj atmosferę podsyciła przeróbka tego zdjęcia. Margot na fotomontażu widnieje jako Matka Boska, która podobnie jak w przypadku piątkowego zdjęcia, pokazuje środkowy palec a w drugiej ręce trzyma plansze Scrabble o obraźliwej treści.

Zgłoszenie do prokuratury

Przekaz nie spodobał się warszawskiemu radnemu – wicerzecznikowi Porozumienia Janowi Strzeżkowi:

Sponsorowane

“Dotrzymuję słowa! Złożyłem doniesienie do prokuratury z Art. 196kk w związku z obrzydliwą grafiką przedstawiająca Michała Sz. jako Matkę Boską. Mam nadzieje, że prokuratura znajdzie autorów tej grafiki, ukrywających się za stroną w internecie, a sąd nie będzie pobłażliwy”

 – napisał na Twitterze.

W Polskim prawodawstwie Art. 196 kk. głosi „Kto obraża uczucia religijne innych osób, znieważając publicznie przedmiot czci religijnej lub miejsce przeznaczone do publicznego wykonywania obrzędów religijnych, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.”

Czy prokuratura zajmie się sprawą? Dowiemy się niebawem. Sytuacja mogłaby zostać potraktowana jako niepoważna twórczość jakiegoś internetowego prowokatora jednak Dariusz Matecki, radny miasta Szczecin, wskazuje, że przerobione zdjęcie pojawiło się na profilu: Łukasz Olszewska.

Łukasz Olszewska jest wrocławskim aktywistą oraz jak sam się określa: “współpracownikiem społecznym posłanki Lewicy, Agnieszki Dziemianowicz-Bąk”. Zdjęcie juz zniknęło z jego profilu jednak czy oznacza to, że Lewica ma z tym coś wspólnego?

Strzał w kolano?

Zachowanie Margot zmierza już w tak kontrowersyjną stronę, że krytykowane jest przez osoby sympatyzujące z aktywistami LGBTQ:

Sponsorowane

A co Ty sądzisz? Czy ta przeróbka obraża Twoje uczucia religijne? Czy działania Margot idą w prawidłowym kierunku jeśli chodzi o walkę o tolerancję wobec środowisk LGBT?

Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Monika Koba

Jeden komentarz

  1. Gejem nie jestem, ale rozumiem takie prowokacje. Wiadomo, że kościół polski nie ma tak naprawdę nic wspólnego z dobrem. Religia jest wykorzystywana do żerowania na ludzkim strachu przed śmiercią, sępienia nawet z budżetu państwa, uzyskiwania praw i przywilejów nie mających nic wspólnego z konstytucyjną równością wobec prawa, wieloletnim ukrywaniem zboczeńców (sam celibat w praktyce to śmiech na sali), obłudą i hipokryzją. Brzydzę się ludźmi, którzy nie wiedzą co to normalna robota (pieprzenie bajek to robota?), nie ponoszą tu na ziemi żadnej odpowiedzialności (niby przed kim? Jakimś bogiem? Gdzie on mieszka?), a mają czelność prawić morały innym. KK to zaraza. Potrzebne są bardziej radykalne działania niż memy i inne photoshopy. Delegalizacja tej instytucji na dzień dobry.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

    Sponsorowane

    6-letnie dziecko rzucało szczeniakiem jak piłką. Po co to ktoś nagrywał?

    Latawiec porwał 3-latkę na kilkadziesiąt metrów do góry. Wiatr rzucał nią niczym chorągiewką