w

Ksiądz w czasie kolędy namawiał wiernych. Ogromny skandal w Krakowie

Do skandalicznych wizyt duszpasterskich dochodziło w Krakowie. To właśnie tam ksiądz w czasie kolędy namawiał parafian do wsparcia budowy nowego osiedla, przynosząc na spotkania pisma popierające projekt. Okazuje się, że wcześniej miał na tym skorzystać, bowiem pobrał “darowiznę” dla parafii od samego dewelopera. Sprawę opisał w mediach społecznościowych radny, aspirujący o urząd prezydenta miasta, Łukasz Gibała.

Sponsorowane

Wygląda na to, że wraca temat niezgodnej z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego zabudowy działek w nowohuckich Zesławicach. Przypomnę, że to teren osuwiska, z którego prawie 3 lata temu inwestor usunął zieleń, a także zniszczył ogródki działkowe. Wstępny plan zakładał powstanie 79 sześciopiętrowych bloków i 58 dwupiętrowych bliźniaków.

Temat powrócił za sprawą… księdza

Jak wynika z informacji, które przekazali mi mieszkańcy, ksiądz zbiera podpisy pod wnioskiem popierającym zabudowę tego terenu. W ostatnich latach kilkukrotnie interweniowałem w tej sprawie, zrobię to ponownie. Nie ma naszej zgody na zabudowę terenu, który w studium jest przewidziany pod zieleń – pisze radny.

Dziennikarze portalu Interia zainteresowali się sprawą i postanowili ją nagłośnić. Z ustaleń wynika, że to ksiądz Jan Krzyżanowski odpowiada za namowę mieszkańców do podpisywania petycji. Duchowny jest proboszczem lokalnej parafii. W czasie kolędy rozdaje wiernym odpowiednie papiery, prosi o podpis i przesłanie do dewelopera. W sprawie wypowiedział się też inny radny. Łukasz Sęka mówi, że ksiądz nie działa bezinteresowanie. W zamian za promowanie inwestycji miał bowiem otrzymać pieniądze. Z kolei proboszcz mówi o “darowiźnie”.

Sponsorowane

Pixabay

Inwestycja ma powstać na terenie parafii, więc naturalne jest, że na ten temat rozmawiam z parafianami. Jednym się te plany podobają, innym nie. Każdy ma mieć prawo do swojego zdania.

Co na to wszystko mieszkańcy Krakowa? Nie są zadowoleni z obrotu spraw. “Czy teraz ksiądz kupi od miasta te tereny za 1 procent?” – pyta jedna z osób.

Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Maks Kurcz

7 komentarze

  1. Polityka kleru i pis oni zawsze górą jestem katolikiem i chrzścijaninem ale co oni wyprawiają to prosi o pomstę moherowe berety rydzyk nie ma nic wspólnego z przesłaniami Chrystusa prawdziwi księża już nie żyją Wyszyński ,Popiełuszko ,Kolbe i wielu dobrych co będzie za dwadzieścia lat?kto będzie wybierał .młodzież a mają nasrane w głowach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

    Sponsorowane

    Zwłoki 5-latki znalezione przy nieprzytomnej matce. Dramatyczna prawda

    Agnieszka Kotońska jest już babcią. 45-latka z “Gogglebox” ma figurę jak nastolatka!