Dąbrówno na Pomorzu, zwłoki 5-latki znalezione przy nieprzytomnej matce. Kobieta natychmiast trafiła pod opiekę specjalistów, żyje. Niestety, tyle szczęścia nie miała jej córeczka. Śledczy, którzy badają sprawę podejrzewają, że to wcale nie był wypadek. Okazuje się, że matka dziewczynki już wcześniej usiłowała zrobić coś okropnego. W czym jednak zawiniło dziecko?
Dąbrówno zwłoki 5-latki
Dąbrówno to niewielka wieś położona w województwie pomorskim. Liczy niespełna 300 mieszkańców. To właśnie w jednym z domów policja dokonała makabrycznego odkrycia. 17 stycznia, we wtorek, na terenie prywatnej posesji znaleziono ciało 5-latki, która leżała tuż obok nieprzytomnej matki. Z nieoficjalnych informacji, które podaje RMF24 wynika, że kobieta podała córce leki na depresję, na którą sama cierpi już od kilku lat. Nie miała problemów z dostępem do środków, ponieważ sama miała otrzymywać je w ramach terapii.
Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że 32-latka również połknęła dużą ilość tabletek. Jednak miała więcej szczęścia od córeczki. Kobietę udało się uratować. Obecnie najważniejsze jest ustalenie, czy matka faktycznie podała dziecku leki, czy może dziewczynka w wyniku niedopilnowania sama sięgnęła po środki.
Dramatyczna historia rodziny
Kobieta jest znana policji, bo kilka lat temu próbowała udusić własnego syna. Pozostałymi dziećmi: 4-miesięcznym chłopcem i starszym, 12-letnim, który w tym czasie przebywał w szkole, zajął się ojciec dzieci – można przeczytać na RMF24. Sprawą zajmuje się prokuratura w Lęborku.
Wyciągnij rękę po pomoc
Jeśli nękają Cię uporczywe myśli, nie widzisz sensu w swoim codziennym życiu, obawiasz się, że możesz sam wyrządzić sobie krzywdę pamiętaj, że nie jesteś sam. Zawsze możesz zgłosić się po pomoc do Ośrodków Interwencji Kryzysowej, które znajdują się w każdym większym mieście w Polsce. W OIK otrzymasz pomoc materialną, prawną i psychologiczną. Niektóre z ośrodków czynne są całą dobę, bowiem prowadzą jeszcze noclegownie. Co najważniejsze, pomoc jest bezpłatna. Nie bój się więc przyjść w takie miejsce.
Funkcjonują również kryzysowe telefony. Dla młodzieży 116 111. Z kolei dla dorosłych 116 123. Obie linie są czynne całodobowo, siedem dni w tygodniu.