w

Ksiądz zachęcał do bicia dzieci kablem. “Możecie przywrócić ustawienia fabryczne”

Ksiądz z Jeruzala Skierniewickiego opublikował post, w którym zachęca do stosowania przemocy wobec dzieci, które uczestniczą w protestach przeciwko zaostrzeniu prawa aborcyjnego. Ksiądz opublikował na Facebooku zdjęcie kabla i dodał, że dzięki niemu rodzice mogą “przywrócić Waszemu dziecku ustawienia fabryczne”.

Sponsorowane

Drodzy rodzice młodzieży biorącej udział w strajku kobiet i demolujących mienie publiczne. Chcę wam przypomnieć, że tym kablem możecie przywrócić Waszemu dziecku ustawienia fabryczne.

– pisze w wiadomości nad zdjęciem kabla ks. Dariusz Drzewiecki z parafii w Jeruzalu Skierniewickim.

Post księdza Drzewieckiego wywołał falę krytyki. “Ten ksiądz jest ewidentnie niezrównoważony. Jezus nie kazał bić dzieci”, “To jest nawoływanie do przemocy”, “Gdyby cos takiego zrobił rodzic, nauczycielka, lud by go skazał za nawoływanie do przemocy. Gdzie tutaj jest prawo? Przecież bicie jest zabrobione prawem. Gość namawia do krzywdzenia dzieci i łamania prawa.” – to tylko niektóre z komentarzy, które pojawiają się w Internecie. Mimo, że oryginalny wpis został już usunięty, to w Internecie nic nie ginie.

Do sprawy odniosła się też Dorota Zawadzka:

Pewnien pan, wykonujący zawód odpowiedzialności społecznej czyli ksiądz postanowił udzielić rodzicom nastolatkow biorącyh udział w maniferstacjach Strajkkobiet “dobrej” duszpasterskiej porady. […] Chciałabym przypomnieć ze w Polsce stosowanie kar cielesnych jest ZABRONIONE prawem. A to co pisze ten pan jest nawoływaniem do przemocy i powinno być ścigane przez prokuraturę i sąd. Nie ma świętych krów.
[…]
Przypominam o tym że 1 sierpnia 2010 roku weszła w życie Ustawa o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie, gdzie wyraźnie jest sformułowany zakaz bicia dzieci. W Polsce dzieci bić nie wolno!!

– czytamy w poście Doroty Zawadzkiej
Sponsorowane

W wyniku fali krytyki jaka pojawiła się pod postem księdza, na profilu Jeruzal Jeruzal pojawił się kolejny post, w którym ksiądz próbuje odnieść się do niej.

Przypisywanie mi chęci bicia dzieci jest fałszem, gdyż dzieci nie chodzą na strajk kobiet. A jeśli nawet, to przecież nie demolują mienia. Powtarzam raz jeszcze, to była forma czarnego humoru, za który biorę pełną odpowiedzialność.

– czytamy na Facebooku.

Niektórzy twierdzą, że próba odpowiedzi księdza była równie bulwersująca jak sam post ze zdjęciem kabla.

Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Paweł Krawczyk

Lubi gotować, dobrze zjeść i pisać na citybuzz ;)

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

    Sponsorowane

    Poseł Lewicy złożył wniosek o dopłatę 500+ za okres, w którym jego córka była jeszcze w brzuchu mamy

    Lekarz odbierający poród przez cesarskie cięcie omyłkowo naciął twarz noworodka