w ,

Poseł Lewicy złożył wniosek o dopłatę 500+ za okres, w którym jego córka była jeszcze w brzuchu mamy

Poseł Lewicy Marek Rutka złożył w ZUS wniosek o dopłatę do świadczenia 500+. Okres o jaki wnioskuje poseł pokrywa się z ostatnią ciążą jego żony (wrzesień 2019-maj 2020). Powód dla którego poseł pojawił się z wnioskiem w ZUS związany jest z publikacją wyroku Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji.

Sponsorowane

Dzisiaj składam do inspektoratu ZUS w Gdyni wniosek o dopłatę do świadczenia 500+ w imieniu mojej małoletniej córki Ingi.

– powiedział poseł Lewicy, Marek Rutka.

Poseł domaga się wyrównania w kwocie 4 500zł za okres 9 miesięcy ciąży. Swój wniosek argumentuje wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji, ponieważ jak orzekli sędziowie TK: “byt człowieka zaczyna się z chwilą poczęcia”.

Wniosek swój motywuję opublikowanym uzasadnieniem do wyroku zamieszczonym na str. 140 w brzmieniu: “Życie ludzkie, byt człowieka zaczyna się od chwili poczęcia; nawet jeżeli w pewnej fazie rozwoju życie człowieka zależy od życia matki, od organizmu matki, dziecko poczęte nie może być traktowane jedynie jako “fragment” organizmu matki – jest bytem, podmiotem odrębnym wobec matki”. W związku z powyższym świadczenie 500+ powinno przysługiwać od chwili poczęcia do osiągnięcia 18 lat. W tej sytuacji składam wniosek o wyrównanie świadczenia o kwotę 500 zł razy 9 miesięcy. Uważam, że państwo polskie powinno brać odpowiedzialność za wyroki, które w jego imieniu są wydawane.

– uzasadnia poseł Marek Rutka cytowany przez trojmiasto.pl.

Poseł zapewnił, że w jego wniosku nie chodzi o pieniądze ani o “żartobliwość”. Celem posła Rutki jest zwrócenie uwagi na konsekwencje jakie mogą ciągnąć za sobą decyzje władzy. Dodał też, że jeśli ZUS wypłaci 500+, o które wnioskuje, przekaże tą kwotę na rzecz Kliniki Hematologii Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.

Sponsorowane
Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Iza Sucha

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Sponsorowane

   “Chcę do taty!” Policja spryskała gazem pieprzowym 9-latkę i zakuła ją w kajdanki

   Ksiądz zachęcał do bicia dzieci kablem. “Możecie przywrócić ustawienia fabryczne”