w

Ksiądz zaatakował ucznia na lekcji religii. Uczennica po kryjomu nagrywała

Już jakiś czas temu w sieci pojawiło się nagranie świadczące o tym, że ksiądz w czasie lekcji religii miał znęcać się nad uczniem z ADHD. Do zdarzenia doszło w szkole w Makowie Mazowieckim, niedaleko Warszawy. Inny uczeń nagrał zajście, a sprawą zajęła się prokuratura. Przesłuchano i uczniów i duchownego, księdza Rafała K. Ten jednak ani nie przyznał się do winy, ani nie złożył wyjaśnień.

Sponsorowane

Nagranie z lekcji religii

Na wideo widać, jak duchowny znęca się nad uczniem. Najgorsze jest to, że dorosły doskonale zdawał sobie sprawę, w jakim miejscu pracuje. Mowa o Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Makowie Mazowieckim. W placówce przebywają dzieci z różnymi niepełnosprawnościami np. intelektualnymi.

Nagranie powstało 9 grudnia 2022 roku. Mama uczących się tam nastolatek gdy tylko je obejrzała, postanowiła przesłać je do dziennikarzy TVN Warszawa.

Treść nagrania

Sponsorowane

Na filmiku można zobaczyć, jak ksiądz Rafał K. przyciska jednego z uczniów do ławki i wymusza, aby ten “przeprosił pana Boga”.

– Przeproś – powtarza ksiądz. 

– Nie przeproszę – mówi uczeń. 

– Bóg jest Bogiem. Do Boga należy się szacunek, rozumiesz? – ciągnie katecheta.

– Nigdy nie przeproszę, nie ma takiej mowy – odpowiada uczeń.

Dalej na nagraniu widać, jak duchowny wykonuje ruch wyglądający jak wykręcenie rąk. Po chwili mówi “Idziemy do pani dyrektor”.

Najgorsze jest to, że już wcześniej ten ksiądz zachowywał się dziwnie. Dzieciaki chore, nikt by im nie uwierzył, ale teraz mamy nagranie. Z kolei chłopiec, którego bije ten ksiądz, ma jakieś 15 lat, ma ADHD, jest ruchliwy. W klasie jest dziesięć osób, to są dzieciaki z klas szóstej, siódmej i ósmej, to taka łączona grupa – powiedziała tuż po ujawnieniu nagrania matka jednej z uczennic, cytowana przez TVN Warszawa.

Konsekwencje

Po upublicznieniu nagrania dyrekcja szkoły w trybie natychmiastowym zawiesiła księdza, a sprawę zgłosiła na policję. Prokuratura Rejonowa w Przasnyszu wszczęła postępowanie. Rozpoczęto przesłuchiwania świadków i oskarżonego.

Prokurator Elżbieta Łukasiewicz z Prokuratury Okręgowej w Ostrołęce poinformowała, że duchownemu postawiono zarzut naruszenia nietykalności cielesnej. Jednak ksiądz nie przyznał się i odmówił składania wyjaśnień.

W konsekwencji zaistniałych zdarzeń, ksiądz Rafał K. został ukarany przez biskupa – otrzymał naganę, nie może również nauczać religii i ma przeprosić pokrzywdzonego ucznia.

Sponsorowane

Raz jeszcze bardzo przepraszamy za zachowanie księdza podczas katechezy, które nigdy nie powinno mieć miejsca. Jednocześnie deklarujemy gotowość pomocy poszkodowanemu chłopcu oraz uczniom, którzy byli świadkami tego zdarzenia – poinformowała płocka kuria w oświadczeniu przesłanym Katolickiej Agencji Informacyjnej.

Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Monika Koba

54 komentarzy

  1. A skąd ma taki dureń wiedzieć jak uczyć dzieci skoro to nie nauczyciel i nie ma wykształcenia pedagogicznego. Na seminarium się uczył jak ogłupiać i terroryzować ludzi bogiem więc to robi. Fizyczna przemoc to też nie nowość w szeregach księży i zakonnic. zwłaszcza w stosunku do bezbronnych niepełnosprawnych. W Zabrzu Bernadetka i koleżanki błogosławione organizowały orgie zmuszając podopiecznych do gwałcenia się na wzajem.A państwo na to pozwala. I dlatego wciąż przestępcy czują się bezkarni.

  2. Właśnie dlatego te degeneraty nie powinny uczyć w szkole ani nigdzie indziej. Dlaczego jeszcze ten klecha nie siedzi? Pedagoga już by zawiesili a ta menda dostała naganę….kurwa naganę.powinien siedzieć.przy okazji wpierdala dostać

  3. Ja też kiedyś z religii przyniosłem do domu 11 jedynek. Bo ksiądz po każdym niewygodnym pytaniu stawiał do dzienniczka jedynaczkę. Potem już mu się nie chciało to dreptał nas po stopach. Nie było smartfonów , nikt nic nie nagrał. Niechęć do księży pozostała.

  4. Jakbym Mu wjeb…a na miejscu tego ucznia to by sie die sciany przykleil .Dziwi mnie ze takie kanalie dopuszczane sa do nauczania dzieci i mlodziezy .Nie dotyczy to sutanny tylko ,dotyczy wszystkich ,ktorzy nauczaja !!!!