w

Gdy robi się zimno, te paskudztwa chcą dostać się do domów. Jest ich mnóstwo!

Wyglądają ohydnie. Do tego śmierdzą i oblepiają ściany naszych domów. Próbują dostać się do wnętrza domu, a niekiedy nawet do łóżek. Krocionogi są zmorą dla właścicieli jednorodzinnych domów.

Sponsorowane

Chcą się ogrzać w naszych domach

Czy wiesz, że krocionogi wcale nie są owadami?! Są stawonogami żywiącymi się martwą i rozkładającą się materią roślinną. Krocionogi zimują w domach, co oznacza, że wchodzą, gdy temperatura spada i wychodzą, gdy temperatura wzrasta. To dlatego w cieplejszych miesiącach widzisz krocionogi wokół domu. Czasami łączą się w pary, co może być uciążliwe, ponieważ mogą jednocześnie złożyć do 300 jaj. Zwykle dzieje się tak, gdy odkryjesz inwazję krocionogów.

Pixabay

Skąd ten zapach?

Sponsorowane

Największym problemem jest zapach, jaki wydzielają te zwierzęta. Śmierdzącą substancje wydzielają w chwilach zagrożenia. Jednak nieprzyjemny zapach jest też efektem diety tych stworzeń. Żywią się butwiejącymi szczątkami roślin oraz nasionami. Efekt fermentacji i ich odchody pachną wyjątkowo nieprzyjemnie.

Czy krocionogi są jadowite?

Krocionogi nie są jadowite. Istnieją jednak gatunki krocionogów, które wytwarzają drażniące płyny z gruczołów znajdujących się z boku ich ciała. Płyny te mogą powodować stosunkowo niewielkie podrażnienie, jeśli wejdą w kontakt ze skórą osoby wrażliwej. Z tego powodu używaj rękawic ochronnych lub dokładnie myj ręce podczas usuwania krocionogów. Nigdy nie dotykaj krocionogów gołymi rękami; upewnij się, że masz okrycie dłoni, jeśli dotykasz krocionogów. Nigdy też nie należy pocierać oczu, po kontakcie z tymi zwierzętami. Jak można się domyślić, krocionogi wykorzystują te drażniące płyny do obrony przed drapieżnikami.

Geograph

Jak się ich pozbyć?

Przede wszystkim uszczelnij wszelkie pęknięcia i/lub szczeliny w fundamentach, wokół przewodów i instalacji wodociągowej, gdzie mogą dostać się krocionogi lub inne szkodniki. Krocionogi uwielbiają wilgoć. Używaj osuszaczy, aby powietrze było suche, lub używaj wentylatorów w pomieszczeniach, które mają dobry przepływ powietrza. Usuń wszelkie wycieki. Nieszczelne krany lub rury mogą przyciągać krocionogi. Oczyść i usuń zanieczyszczenia z rynien. Utrzymuj swoje podwórko w czystości, usuwając martwą materię roślinną. Usuń spiętrzone stosy ściółki lub drewna, które przechowują wilgoć i przyciągają krocionogi.

Wikimedia

Sponsorowane
Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Paweł Krawczyk

Lubi gotować, dobrze zjeść i pisać na citybuzz ;)

62 komentarzy

 1. Dzielę się tym świadectwem z partnerami cierpiącymi w ich związkach, ponieważ istnieje trwałe rozwiązanie. Mój mąż zostawił mnie i dwójkę naszych dzieci dla innej kobiety na 3 lata. Starałam się być silna tylko dla moich dzieci, ale nie mogłam opanować bólu, który dręczy moje serce. Byłem zraniony i zdezorientowany. Potrzebowałem pomocy, więc poszperałem w Internecie i natknąłem się na stronę, na której zobaczyłem, że dr Ellen, rzucająca zaklęcia, może pomóc odzyskać kochanków. Skontaktowałem się z nią, a ona odmówiła dla mnie specjalną modlitwę i zaklęcia. Ku mojemu zdziwieniu po 2 dniach mąż wrócił do domu. W ten sposób ponownie się zjednoczyliśmy i w rodzinie było dużo miłości, radości i pokoju. Równie dobrze możesz skontaktować się z dr Ellen, potężną czarodziejką, która szuka rozwiązań
  1) Zaklęcia miłosne
  2) Powrót chłopaka
  3) Ponownie zjednoczyć męża lub żonę
  4) Jeśli masz nocne klacze
  5) Lekarstwo na HIV i raka
  6) Potężny magiczny pierścień
  7) Zaklęcie przynoszące szczęście
  8) Przełamywanie obsesji
  9) Problemy z porodem i ciążą Skontaktuj się z E-MAIL: [email protected] Możesz także Whatsapp jej +2349132180420