w

Koszmarne zderzenie busa z autokarem. Dziewięć osób nie żyje

Wszystkie osoby jadące busem na drodze krajowej nr 88 w Gliwicach zginęło w wyniku zderzenia z autokarem. Rannych jest 7 osób, które znajdowały się w autokarze. W najpoważniejszym stanie jest kierowca autobusu. Podinspektor Marek Słomski – rzecznik gliwickiej policji, poinformował, że wypadek miał miejsce około godziny 22:30 niedaleko węzła Kleszczów.

Sponsorowane

Do wypadku doszło, gdy bus jadący od Gliwic w stronę Wrocławia, przewrócił się na jezdnię i sunąc po niej znalazł się na przeciwległym pasie ruchu. Dach Renault Traffic trafił pod nadjeżdżający z przeciwnej strony autokar. Ogromna siła uderzenia sprawiła, że bus został całkowicie zmiażdżony.

Słomski na pytanie o możliwe przyczyny wypadku, zaznaczył najprawdopodobniej do niesprzyjające warunki atmosferyczne wpłynęły na utratę panowania nad busem przez kierowcę.

Mundurowi na miejscu zdarzenia pracowali całą noc. Zabezpieczano ślady, które pomogą ustalić dokładne okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

slaska.policja.gov.pl
Sponsorowane
slaska.policja.gov.pl
slaska.policja.gov.pl

Z przypuszczeń policji wynika, że kierowca busa mógł podjąć próbę uniknięcia zderzenia z innym pojazdem a manewr, który został wykonany w tym celu przyczynił się do utraty panowania nad pojazdem. “Jeszcze to badamy” – zaznacza Słomski.

7 rannych osób

Autokarem razem z kierowcą podróżowało 49 osób. Siedem osób zostało rannych – wszyscy zostali przewiezieni do szpitali. W najpoważniejszym stanie jest kierowca, który po uwięzieniu w kabinie musiał być wyciągany przy pomocy sprzętu hydraulicznego. Kierowca został zabrany przez śmigłowiec Lotniczego Pogotowania Ratunkowego do szpitala. – relacjonował Kpt. Damian Dudek z komendy miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Gliwicach.

Nowiny Gliwickie informują, że ofiary śmiertelne “to cztery kobiety i pięciu mężczyzn. Wszyscy byli mieszkańcami Podkarpacia“. TVN24 ustalił, że autokarem przewożona była grupa pracowników ochrony, która jechała do Rudy Śląskiej. Zabrano ich do domów podstawionym autobusem.

Na miejscu tragedii znajdował się wojewoda śląski Jarosław Wieczorek.

Sponsorowane
Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Michał Czaroń

Jeden komentarz

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Sponsorowane

   Nie żyje Piotr Szczepanik. Zmarł w wieku 78 lat. Znała go cała Polska

   W tragicznym wypadku pod Gliwicami zginęli narzeczeni z Podkarpacia. Jechali zarobić na wesele…