w

Przez 4 godziny gwałcił 16-latkę, a potem ją zabił. “Zasłużył na ten wyrok”

Thomas Edwin Loden został skazany za gwałt i zabójstwo 16-letniej dziewczyny. Zdarzenie to miało miejsce ponad 20 lat temu. Zabójca odsiadywał wyrok w więzieniu stanowym w Missisipi. Ostatecznie skazano go na karę śmierci. Śmiertelny zastrzyk podano mu w nocy ze środy na czwartek naszego czasu.

Sponsorowane

Przebywał w celi śmierci od 2001 roku. Thomas Edwin Loden Jr. przyznał się zarówno do zabójstwa, jak i do gwałtu oraz czterech zarzutów napastowania seksualnego 16-letniej Leesy Marie Gray. 58-latka był drugim od przeszło 10 lat więźniem straconym w Missisipi. Otrzymał śmiertelny zastrzyk w stanowym zakładzie karnym w Parchman. Mark McDonald był jednym z adwokatów zabójcy. Przyznał, że mężczyzna nie zamierzał ubiegać się o dalsze opóźnianie nieuniknionego.

Zabójstw z 2000 roku

16-letnia Leesy uczęszczała do szkoły średniej. W wolnych chwilach pracowała w restauracji swojego wujka, jako kelnerka, w północno-wschodniej części stanu. Był dzień 22 czerwca 2000 roku. Wyszła z restauracji po zmroku, wsiadła do auta i kierowała się do domu. W trakcie jazdy okazało się, że ma przebitą oponę. Stanęła więc na poboczu wiejskiej drogi.

Pech chciał, że natrafiła na Thomasa. Mężczyzna był rekrutem Korpusu Piechoty Morskiej. W tej okolicy miał krewnych. Około godziny 22:45 napotkał na drodze Gray. Zatrzymał swój wóz i zapytał, czy może jakoś pomóc. Miał wówczas rzec: “Nie martw się, jestem żołnierzem piechoty morskiej. Znamy się na tym”.

Sponsorowane

Z zeznań mężczyzny wynika, że nastolatka słysząc te słowa odpowiedziała, że sama nigdy nie chciała służyć w piechocie morskiej. To go rozwścieczyło. Kazał Leesy Marie Gray wsiąść do furgonetki. Gwałcił dziewczynę przez cztery godziny, a następnie ją udusił.

W niektórych stanach w USA wciąż obowiązuje kara śmierci

Okazuje się, że najwyższy wymiar kary czyli kara śmierci, obowiązuje nadal w 27 amerykańskich stanach. Większość z nich, podobnie jak rząd federalny w 2008 roku używał do egzekucji trzech substancji. Jednak od tamtego czasu zaczęto w większości przypadków stosować jedną substancję śmiercionośną.

Wikipedia

Jak często wykonywana jest kara śmierci? W 2017 roku 8 amerykańskich stanów (Teksas – 7, Arkansas – 4, Alabama – 3, Floryda – 3, Ohio – 2, Wirginia – 2, Georgia – 1 i Missouri – 1) przeprowadziło łącznie 23 egzekucje.

W 2018 roku osiem amerykańskich stanów (Teksas – 13, Tennessee – 3, Alabama – 2, Floryda – 2, Georgia – 2, Dakota Południowa – 1, Nebraska – 1 i Ohio -1) przeprowadziło łącznie 25 egzekucji.

W 2019 roku siedem amerykańskich stanów (Teksas – 9, Alabama – 3, Georgia – 3, Tennessee – 3, Floryda – 2, Missouri – 1 i Dakota Południowa – 1) przeprowadziło łącznie 22 egzekucje.

Sponsorowane

W 2020 roku pięć amerykańskich stanów (Teksas – 3, Alabama – 1, Georgia – 1, Missouri – 1, Tennessee – 1 i Rząd federalny – 10) przeprowadziło łącznie 17 egzekucji.

W 2021 roku pięć amerykańskich stanów (Teksas – 3, Oklahoma – 2, Alabama – 1, Missouri – 1, Missisipi – 1 i Rząd federalny – 3) przeprowadziło łącznie 11 egzekucji.

Wygląda więc na to, że z roku na rok dokonuje się coraz mniej egzekucji w Stanach Zjednoczonych.

Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Wojciech Bartman

20 komentarze

  1. Tak jestem za karą Śmierci! Tylko jak jest Pewne I udowodnione przestępstwo… bo kiedyś na szybko ludzi skazywano nie winnych bo ludzie chcieli mieć Już oprawce!! I np Tomasz Komenda, teraz czasy się zmieniły i z większą precyzja jak i dzięki technice jak i jej rozwoju możemy udowodnić wine

  2. Ostrzegawczy strzał w tył głowy….. Jak dla mnie oczywiście ale znajdą się marudy że pewnie chory, głupi albo chu.. wie co ale ta dziewczyna do końca swoich dni będzie nosić piętno tego CHU….