w

Dwie osoby wypadły z podwozia samolotu! Wstrząsające sceny na lotnisku

Na lotnisku w Kabulu, w Afganistanie panuje chaos i panika. Odkąd władzę w mieście przejęli talibowie, obywatele kraju jak i cudzoziemcy, szukają jakiekolwiek możliwości do ucieczki. Lotnisko jest dosłownie szturmowane przez ludzi. Starają się za wszelką cenę wsiąść do jakiegokolwiek samolotu. W sieci pojawiło się nagranie, na którym widać, jak dwie osoby wypadają z podwozia lecącej maszyny!

Sponsorowane

Niebezpieczeństwo

Panika rozsiała się po Afganistanie, gdy talibowie zajęli stolicę i ogłosili swoje zwycięstwo, ogłaszając tym samym koniec 20-letniego zachodniego eksperymentu mającego na celu przebudowę kraju.

Nagranie z lotniska w Kabulu wprost przeraża. O tym, że sytuacja jest poważna pisaliśmy już dzisiaj. Ale czegoś takiego nikt się nie spodziewał. W sieci opublikowano nagranie, na którym widać dwie osoby wypadające z podwozia samolotu C-17 USAF kilka sekund po jego starcie.

Sponsorowane

Na filmikach opublikowanych wcześniej widzimy, że lotnisko w Kabulu jest przepełnione. Panuje tam istny chaos. Ludzie krążą po płycie lotniska i na siłę wpychają się do samolotów. Pragną za wszelką cenę opuścić kraj. Sytuacja była na tyle poważna, że żołnierze amerykańscy oddali strzały w powietrze. Tylko tak można było uspokoić tłum. W tym momencie afgańska przestrzeń powietrzna jest już zamknięta.

Są ofiary śmiertelne

Agencja prasowa Reuters podała, że dzisiaj na lotnisku zginęło pięć osób, gdy wojska amerykańskie strzegły ewakuacji personelu ambasady.

Talibowie już w maju rozpoczęli ofensywę. W bardzo szybkim czasie przejmowali kontrolę nad kolejnymi terenami Afganistanu. Tylko w ostatnich dniach udało im się przejąć wszystkie stolice prowincji. W niedzielę weszli natomiast do Kabulu i do samego pałacu prezydenckiego. Prezydentowi, Aszrafu Ghani udało się uciec. Państwa UE i NATO ewakuują swoich obywateli z Afganistanu.

Twitter

Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Marek Banaś

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Sponsorowane

   61-letnia Majka Jeżowska podzieliła się szczęśliwą wiadomością. Chodzi o ciążę!

   Dwie osoby wypadły z samolotu. Po wylądowaniu dokonano wstrząsającego odkrycia