w

Mord w Borowcach. Zaledwie 2 dni przed śmiercią Justyna i Janusz byli na policji

Justyna i Janusz przeczuwali, że stanie się coś złego. Okazuje się, że niejednokrotnie wzywali policję do domu w Borowcach, w województwie śląskim, z powodu awanturującego się brata. Jacek miał nawet bezprawnie wprowadzić się do domu Janusza i jego rodziny. Dokładnie dwa dni przed potworną tragedią, złożyli nawet pisemne zawiadomienie na policji. Nie pomogło…

Sponsorowane

Dlaczego mimo interwencji, nikt nie zareagował?

Cała rodzina czuła się zagrożona. Dwa dni przed masakrą prosili policję o pomoc. Nie przyniosło to jednak rezultatu. Czy musiało dojść do morderstwa Justyny, Janusza i ich 17-letniego syna Jakuba? Kto zawinił?

Serwis Fakt dotarł do mieszkańców wsi, wyznali oni, że w domu rodziny często gościła policja. To 44-letnia Justyna wzywała funkcjonariuszy, gdy dochodziło do awantur. Jacek Jaworek, po rozstaniu z żoną bez zgody brata, czy jego żony, wprowadził się do ich domu.

Facebook
Sponsorowane

Dwa dni przed tragedią

7 lipca, w godzinach wieczornych małżeństwo przyjechało razem na komendę policji w Koniecpolu. Złożyli tam zawiadomienie o groźbach karalnych. Sytuacja była poważna.

Potwierdzam, ze byli osobiście i zawiadomienie wpłynęło. O broni nie było mowy. Będziemy sprawdzać dogłębnie ten wątek – potwierdza prok. Krzysztof Budzik z prokuratury Okręgowej w Katowicach

Archiwum prywatne

Obawy się ziściły?

To zastanawiające, że Janusz z Justyną na dwa dni przed swoją śmiercią przyjechali na komisariat i złożyli zawiadomienie. W nocy z piątku na sobotę Jacek Jaworek znów pojawił się w domu w Borowcach. Najpierw zastrzelił swojego brata. Później ofiarami padła Justyna i 17-letni Jakub. Ich ciała znaleziono na korytarzu.

Jedyną osobą, która przeżyła to piekło, był najmłodszy syn pary, 13-letni Gianni. Chłopak najpierw schował się w szafie, a gdy znalazł sposobność, uciekł do domu kuzynostwa.

Sponsorowane

Ciała zabitej rodziny przewieziono do Wrocławia. Przed sekcją zwłok trzeba było prześwietlić je tomografem i rentgenem, by określić położenie kul.

Facebook

Morderca wciąż jest na wolności

Za Jackiem Jaworkiem wystawiono list gończy. Mężczyzna od ubiegłego weekendu skutecznie ukrywa się przed policją.

Wszystkie osoby, które znają aktualne miejsce pobytu Jacka Jaworka, mogące pomóc w ustaleniu jego miejsca pobytu, lub które mogą mieć istotne dla śledztwa informacje, proszone są o pilny kontakt z Komendą Miejską Policji w Częstochowie pod nr telefonu 47 858 12 55 lub nr alarmowym 112 – podano w policyjnym komunikacie

Twitter

Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Aleksandra Gwóźdź

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Sponsorowane

   Zadźgali syna i poćwiartowali jego ciało. Kamer nagrała, jak je wynoszą

   Dramatyczna akcja ratunkowa. Ciało 2-letniego chłopca wyłowione z jeziora