w ,

Irański duchowny twierdzi, że szczepionka przeciwko COVID-19 zmienia orientację seksualną ludzi

Ajatollah Abbas Tabrizian to irański duchowny, który na swoim profilu na Telegramie, gdzie obserwuje go prawie 210 000 osób, napisał: “Nie zbliżaj się do osób, które otrzymały szczepionkę COVID. Stali się homoseksualistami”.

Sponsorowane

Tym jednym stwierdzeniem duchowy wywołał falę krytyki, która kierowana jest pod jego adresem. Wybitny działacz LGBTQ, Peter Tatchell, w odpowiedzi na to stwierdzenie powiedział, że duchowny takimi słowami „demonizuje” zarówno szczepionkę, jak i społeczność gejowską. 

Ayatollah Tabrizian łączy naukową ignorancję z prostym wezwaniem do homofobii.

– powiedział Tatchell.

Do słów duchownego odniosła się także irańska dysydentka Sheina Vojoudi:

Duchowni w Iranie cierpią z powodu braku wiedzy i człowieczeństwa. Celem szerzenia takich bzdur jest próba wystraszenia ludzi przed zaszczepieniem, podczas gdy przywódca reżimu i inni wysocy urzędnicy przyjęli szczepionkę Pfizera. Władza nie zapewnia społeczeństwu szczepionek twierdząc, że nie ufają zachodowi. 

Sponsorowane
GoodLiefStudio / Getty Images

Kontrowersyjna postać duchownego już wcześniej wypowiadała się na temat medycyny zachodniej. W styczniu ubiegłego roku udostępniono wideo, na którym spalił amerykański podręcznik naukowy, twierdząc, że medycyna islamska czyni takie książki „nieistotnymi”. 

Okazuje się, że grożenie ludziom homoseksualizmem w krajach Bliskiego Wschodu ma zupełne inny wymiar niż na Zachodzie. Za homoseksualną orientację grozi tam nawet kara śmierci…

Homoseksualizm jest w Iranie karany egzekucją(!) 

Uważa się, że od czasu rewolucji islamskiej z 1979 r. stracono w tym kraju tysiące homoseksualistów. Zgodnie z raportem jaki pojawił się w WikiLeaks w 2008 roku mogło to być nawet 6 000 osób.

Sharon McCutheon / Pexels

Irański minister spraw zagranicznych Mohammad Javid Zarif uzasadniając egzekucje, w 2019 roku powiedział:

Nasze społeczeństwo ma zasady moralne i zgodnie z tymi zasadami żyjemy. (…) Są to zasady moralne dotyczące zachowania ludzi, a prawo jest po to aby go przestrzegać.

Sponsorowane
Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Darek Kud

Student, pasjonat fotografii i mieszkaniec Rzeszowa od kiedy pamięta ;) Interesuje się życiem miasta a szczególnie jego rozwojem i inwestycjami.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Sponsorowane

   Dwukrotne szczepienie przeciwko COVID-19 nieskuteczne? Niemieckie władze zaniepokojone

   Arktyczna fala zimna w natarciu. “Bestia” nie odpuszcza