w ,

Irański duchowny twierdzi, że szczepionka przeciwko COVID-19 zmienia orientację seksualną ludzi

Ajatollah Abbas Tabrizian to irański duchowny, który na swoim profilu na Telegramie, gdzie obserwuje go prawie 210 000 osób, napisał: “Nie zbliżaj się do osób, które otrzymały szczepionkę COVID. Stali się homoseksualistami”.

Reklama | Dzięki nim czytasz za darmo

Tym jednym stwierdzeniem duchowy wywołał falę krytyki, która kierowana jest pod jego adresem. Wybitny działacz LGBTQ, Peter Tatchell, w odpowiedzi na to stwierdzenie powiedział, że duchowny takimi słowami „demonizuje” zarówno szczepionkę, jak i społeczność gejowską. 

Ayatollah Tabrizian łączy naukową ignorancję z prostym wezwaniem do homofobii.

– powiedział Tatchell.

Do słów duchownego odniosła się także irańska dysydentka Sheina Vojoudi:

Duchowni w Iranie cierpią z powodu braku wiedzy i człowieczeństwa. Celem szerzenia takich bzdur jest próba wystraszenia ludzi przed zaszczepieniem, podczas gdy przywódca reżimu i inni wysocy urzędnicy przyjęli szczepionkę Pfizera. Władza nie zapewnia społeczeństwu szczepionek twierdząc, że nie ufają zachodowi. 

Reklama | Dzięki nim czytasz za darmo
GoodLiefStudio / Getty Images

Kontrowersyjna postać duchownego już wcześniej wypowiadała się na temat medycyny zachodniej. W styczniu ubiegłego roku udostępniono wideo, na którym spalił amerykański podręcznik naukowy, twierdząc, że medycyna islamska czyni takie książki „nieistotnymi”. 

Okazuje się, że grożenie ludziom homoseksualizmem w krajach Bliskiego Wschodu ma zupełne inny wymiar niż na Zachodzie. Za homoseksualną orientację grozi tam nawet kara śmierci…

Homoseksualizm jest w Iranie karany egzekucją(!) 

Uważa się, że od czasu rewolucji islamskiej z 1979 r. stracono w tym kraju tysiące homoseksualistów. Zgodnie z raportem jaki pojawił się w WikiLeaks w 2008 roku mogło to być nawet 6 000 osób.

Sharon McCutheon / Pexels

Irański minister spraw zagranicznych Mohammad Javid Zarif uzasadniając egzekucje, w 2019 roku powiedział:

Nasze społeczeństwo ma zasady moralne i zgodnie z tymi zasadami żyjemy. (…) Są to zasady moralne dotyczące zachowania ludzi, a prawo jest po to aby go przestrzegać.

Reklama | Dzięki nim czytasz za darmo

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!
Reklama | Dzięki nim czytasz za darmo

Napisane przez Darek Kud

Student, pasjonat fotografii i mieszkaniec Rzeszowa od kiedy pamięta ;) Interesuje się życiem miasta a szczególnie jego rozwojem i inwestycjami.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

   Reklama | Dzięki nim czytasz za darmo

   Dwukrotne szczepienie przeciwko COVID-19 nieskuteczne? Niemieckie władze zaniepokojone

   Arktyczna fala zimna w natarciu. “Bestia” nie odpuszcza