w

Zbiorowy gwałt na 21-latce. Sprawcy najpierw odurzyli ją narkotykiem

W Sądzie Okręgowym w Poznaniu właśnie ruszył proces dwóch mężczyzn w sprawie gwałtu na młodej kobiecie. 28- i 29-latek najpierw podali 21-latniej dziewczynie tabletkę gwałtu, a następnie brutalnie ją wykorzystali.

Sponsorowane

Dzień, który zapamięta do końca życia

Do zdarzenia doszło w czerwcu, biegłego roku, we Wrześni, w województwie wielkopolskim. 28-latek wraz z 29-latkiem działali w porozumieniu. Podali 21-latce napój z tabletką gwałtu. Następnie, gdy środek zaczął działać, dopuścili się wykorzystania seksualnego.

Dopiero w marcu tego roku policja zatrzymała sprawców. Udało się ustalić, że działali oni w porozumieniu. Z ustaleń prokuratury wynika, że mężczyźni byli wyjątkowo brutalni. Badania toksykologiczne wykazały natomiast obecność substancji psychoaktywnej w organizmie młodej kobiety.

Pxhere
Sponsorowane

Podejrzani działali wspólnie i w porozumieniu. Podstępem, polegającym na podaniu napoju z substancją psychoaktywną, która powoduje blokowanie reakcji związanych z podjęciem własnych decyzji przez pokrzywdzoną, doprowadzili do obcowania płciowego z ofiarą. Ale nie tylko podstępem, również przemocą, polegająca na chwytaniu i szarpaniu tej młodej kobiety – przekazał Paweł Karpiesiuk z Prokuratury Rejonowej we Wrześni w rozmowie z Głosem Wielkopolskim

Co grozi sprawcą?

Sprawa dotyczy przestępstwa gwałtu zbiorowego, do którego doszło w czerwcu 2020 roku. To czyn zagrożony karą od 3 do 15 lat pozbawienia wolności. Z uwagi na wyłączenie jawności rozprawy przez sąd nie mogę udzielać szczegółowych informacji co do biegu sprawy – powiedział Paweł Ciesielczyk z Prokuratury Rejonowej we Wrześni w rozmowie z Gazetą Wyborczą

Wikimedia

Proces ruszył 20 lipca. Na rozprawie pojawili się rodzice jednego z oskarżonych, jednak nie chcieli komentować sprawy. Kolejny termin zaplanowany jest na 22 września bieżącego roku.

Myślicie, że otrzymają maksymalną karę?

Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Nadia Nowak

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Sponsorowane

   Pogrzeb zamordowanej rodziny w Borowcach. Odczytano wzruszający list pożegnalny

   Na grobie Pawła Królikowskiego w końcu stanął pomnik! “Ale pięknie to wygląda!”