w

Ginekolog jest ojcem ponad 500 dzieci. Szokujące ustalenia w sprawie 41-latka

Szok i niedowierzanie. Ginekolog ojcem 500 dzieci! Lekarz z Holandii był bowiem dawcą nasienia i miał spłodzić tak liczne potomstwo. Sprawę nagłośniła jedna z kobiet, która domaga się, aby medyk otrzymał zakaz dalszego oddawania nasienia. Jej zdanie popiera Fundacja Donorkind, która zrzesza dzieci dawców spermy. 41-letni mężczyzna ma niedługo stanąć przed sądem.

Sponsorowane

Ginekolog ojcem 500 dzieci

Sprawę lekarza opisał holenderski dziennik, De Volkskrant. Z przedstawionych informacji wynika, że mężczyzna miał przekazywać nasienie jako dawca pod różnymi nazwiskami. Dzięki temu udało mu się spłodzić ponad 500 dzieci. Z kolei stowarzyszenie ginekologów, NVOG, ustaliło, tylko w roku 2017 mężczyzna był dawcą w holenderskich klinikach spermy aż 102 razy.

Prawo holenderskie wyraźnie mówi o tym, że dawcą nasienia można zostać maksymalnie 25 razy. Niestety, żaden system nie zbiera informacji o dawcach ze wszystkich klinik leczenia niepłodności w kraju. Każda placówka zbiera dane oddzielnie. Wystarczy więc zmienić klinikę…

Ginekolog musiał doskonale zdawać sobie z tego sprawę i wykorzystywać tę lukę. Przez lata bezkarnie ignorował prawo. Już niedługo stanie jednak przed sądem.

Sponsorowane
Pixabay

Pozew jednej z matek

Okazuje się, że sprawę zgłosiła jedna z matek dzieci. Złożyła nawet pozew przeciwko mężczyźnie. Domaga się jednego, aby 41-latek otrzymał dożywotni zakaz dalszego oddawania spermy. Prawnik informuje, że lekarz został już pisemnie wezwany do zaprzestania działań. Ale przedsądowe pisma nie przyniosły żadnego rezultatu. Działania w sprawie podjęła też Fundacja Donorkind. Organizacja chce, aby wszystkie kliniki nasienia, w których ginekolog oddawał spermę, zniszczyły pozostałe próbki.

Ten człowiek w żaden sposób nie uwzględnia praw dzieci dawców. Musimy stanąć w obronie interesów dzieci dawców, ponieważ one same nie są w stanie tego zrobić – tłumaczy prezes fundacji Ties van der Meer.

To proceder na skalę światową. “To może być trudne dla psychiki dzieci, gdy dowiedzą się, że ich ojciec spłodził tak wiele potomstwa” – tłumaczy prezes Ties van der Meer. Tak duża liczba dzieci stwarza „niebezpieczeństwo genetyczne”. Istnieje prawdopodobieństwo, że dzieci ginekologa w przyszłości mogą się ze sobą związać, nie mając pojęcia o tym, że tak naprawdę są rodzeństwem.

Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Wojciech Bartman

33 komentarzy