w

“Fałszywa pandemia”. Pojawił się pierwszy taki billboard w Polsce

“Fałszywa Pandemia. Krytyka naukowców i lekarzy” – tak brzmi tekst billboardu, który zawisł przy “Zakopiance”. Jak twierdzą inicjatorzy – to pierwsza taka “reklama” w Polsce, a być może również na świecie. Kontrowersyjny billboard jest reklamą książki Fundacji Osuchowa.

Sponsorowane

Billboard, który zawiera sugestie obłudy towarzyszącej całej pandemii koronawirusa COVID-19 znajduje się przy popularnej trasie “Zakopianka” na wysokości Nowego Targu. Jego autorzy chcą “pokazać drugą stronę medalu, o której starają się mówić naukowcy i lekarze, którzy nie są dopuszczani do głosu. Media na ten temat milczą, siejąc wyłącznie strach w społeczeństwie.”

Po wyjaśnienia dotyczące treści na plakacie nowotarżanie odsyłają do książki dr Mariusza Błochowiaka, która wydana została przez Fundację Osuchowa. 

Nie ma epidemii ani pandemii koronawirusa. Ani w Polsce, ani w żadnym innym kraju. Chociaż niektóre rejony świata mają większe problemy niż inne, nie wynika to jednak z większej śmiertelności koronawirusa jako takiego, ale z dodatkowych czynników, „podłoża”, na które natrafia wirus, jak np. duża ilość zakażeń szpitalnych, zły stan służby zdrowia, panika, struktura wiekowa społeczeństwa, stan zdrowia populacji itp. Myślę, że stanie się to jasne po lekturze tej książki. Zdaję sobie sprawę, że teza o braku pandemii może brzmieć dla niektórych zupełnie niewiarygodnie i rodzić dysonans poznawczy, ale każdy z Czytelników powinien zadać sobie pytanie, czy wierzy niezależnym i odważnym naukowcom, pomiędzy którymi są również światowej klasy specjaliści, i przedstawianym przez nich danym naukowym, czy rządowi, politykom i ich anonimowym „ekspertom” 

– piszą inicjatorzy akcji na Facebooku przytaczając słowa autora książki. 

Cel akcji wydaje się być osiągany z mocną nadwyżką. Billboard przykuwa spore zainteresowanie a wielu z kierowców zatrzymuje się, aby zrobić mu zdjęcie. Czy pojawi się ich więcej?

Sponsorowane
Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Monika Koba

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Sponsorowane

   Na środku morza znaleziono 3-letnie dziecko. Dryfowało samotnie na dmuchanym jednorożcu

   Gdy był ministrem – zalecał urlop w Polsce. Teraz sam pojechał na wakacje. Zgadnij gdzie