w

Młodszy braciszek Kamila też był katowany? “Fabianek płacze, prosi mnie…”

Fabian to młodszy brat Kamila. 8-latek zmarł w miniony poniedziałek w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka na skutek obrażeń zadanych mu przez ojczyma. Co stanie się z bratem chłopca? Artur Topól, czyli biologiczny ojciec dwójki dzieci walczy w sądzie o odzyskanie praw rodzicielskich. Na ten moment 7-latek przebywa w domu dziecka.

Sponsorowane

Śmierć 8-letniego Kamila z Częstochowy

Historią tego chłopca żyła i nadal żyje cała Polska. Był on ofiarą przemocy domowej. Maltretowany i katowany we własnym domu przez ojczyma, aktualnego męża jego matki, 27-letniego Dawida B. Kamil trafił do szpitala na początku kwietnia. Oparzenia obejmowały jedną czwartą powierzchni jego ciała. Do tego doszły liczne złamania kości, a na skórze widoczne były ślady po przypalaniu papierosami. Dziecko w takim stanie przeleżało w domu kilka dni. Nikt z dorosłych ni udzielił mu pomocy. Poza matką i ojczymem pod tym samym dachem mieszkała jeszcze ciotka i wujek chłopca. Oboje twierdzą, że niczego nie widzieli…

Fabian brat Kamila – co teraz się z nim stanie?

Artur Topól to biologiczny ojciec Kamila i Fabiana. Mężczyźnie odebrano prawa rodzicielskie. Walczy on teraz w sądzie o odzyskanie opieki nad młodszym dzieckiem, które do tej pory znajdowało się pod opieką matki, Magdaleny B.

Sponsorowane

Fabianek płacze, gdy wychodzę, zabiera kurteczkę i chce ze mną iść. Prosi mnie, że chce wrócić do domku, do tatusia, a mnie serce się łamie z rozpaczy – mówił ojciec.

Dziennikarze serwisu Fakt rozmawiali z ojcem. Wyznał, że 7-latek “bardzo źle znosi rozłąkę i śmierć starszego braciszka”. Artur Topól stracił prawa rodzicielskie pięć lat temu, w czasie rozprawy rozwodowej w 2017 roku. Wniosła o to Magdalena B., a sąd przychylił się do jej prośby.

Nie dotyczyło to przemocy fizycznej. Musiało być to rażące zaniedbanie obowiązków, skoro sąd tak postanowił – przekazał Dominik Bogacz, rzecznik Sądu Okręgowego w Częstochowie. 

Czy dziecko wróci do ojca?

Na początku bieżącego roku Artur postanowił ponownie zawalczyć w sądzie o opiekę nad dziećmi. Niestety, nadal nie wyznaczono terminu pierwszej rozprawy w tej sprawie.

“Prokuratura Regionalna w Gdańsku bada obecnie wątki dotyczące przemocy wobec Fabiana. Krzysztof Sierak zastępca prokuratora generalnego poinformował podczas konferencji prasowej, że dziecko zostało zbadane przez biegłych, którzy mają wydać opinię o charakterze obrażeń i mechanizmie ich powstania. Nie wykluczone, że Dawid B. usłyszy również zarzut za znęcanie się nad Fabianem” – poinformował Fakt.

Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Iza Sucha

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Sponsorowane

   Matka i partner tak katowali 3-latka, że jest niepełnosprawny. Doszedł też gwałt

   Mocne i dosadne słowa “klawisza” o kacie Kamilka. Wideo wywołało poruszenie