w

Dramatyczny film chorego na koronawirusa. Internet: “To ustawka!”

Wczoraj w sieci pojawiło się dramatyczne nagranie mężczyzny chorego na COVID-19. Wideo nagrane bezpośrednio w Szpitalu Miejskim w Elblągu zawiera apel do wszystkich, którzy nie wierzą w epidemię. “To się dzieje naprawdę, to nie jest rządowa propaganda” – mówi autor nagrania.

Sponsorowane

Nagranie pojawiło się na Twitterze. Autor zwraca się do wszystkich, którzy lekceważą sytuację, nie wierzą w skalę epidemii oraz bagatelizują problem.

To się dzieje naprawdę, to nie jest rządowa propaganda. Przestaliście uważać na siebie, przestaliście myć ręce i nosić maseczki. Otrząśnijcie się z tego! To się dzieje!

Przestańcie plotkować, nie opowiadajcie bzdur, nie wymyślajcie spisków, nędznych teorii. Moja choroba COVID-19 mnie troszeczkę przejechała. Też się z tego śmiałem. “Co to znaczy chorować bezobjawowo?” No to mam teraz objawowo. Po prawie tygodniu udało mi się podnieść z łóżka. Ale to co przeżyłem jest moje i to co tu widzę i co się dzieje za tymi drzwiami, to coś, czego nikomu nie życzę oglądać.

Tutaj ludzie umierają. Tutaj walczą nie tylko o zdrowie. Nikt nie wybiera peselu. Tu leży 13-letnia dziewczynka z matką – opowiada mężczyzna. One mają kłopoty z oddechem. Tu leży lekarz […], lat 51. Tutaj zmarł człowiek, który został pochowany tego samego dnia. To nie są żarty.

To ustawka!

W sieci pojawiły się głosy, że nagranie to ustawka, a mężczyzna na wideo to aktor m.in. z filmów Patryka Vegi.

Sponsorowane

W głowie się nie mieści, wstyd i żenada! Jak dla mnie. Wykorzystali aktora w celach propagandowych.

– piszą Internauci.

Zgadza się – mężczyzna z nagrania to aktor – Andrzej Wejngold. Okazuje się, że jego profesja nie budzi zastrzeżeń dla osób, które stają w kontrze:

Czy aktor Lidzbarka Warmińskiego nie może być chory na COVID 19?

Facet jest lub był radnym w Lidzbarku Warmińskim. Prowadzi grupę rekonstrukcyjną i grał epizody amatorsko. A szpital miejski w całości jest szpitalem Covidowym. Trzeba być porąbanym patrząc na to w jakim jest stanie aby węszyć spisek.

Rzeczniczka Szpitala Miejskiego w Elblągu, Małgorzata Adamowicz rozwiewa jednak wątpliwości:

Potwierdzam, że ten mężczyzna jest pacjentem naszego szpitala i jest zakażony koronawirusem.

Apel pacjenta

Nagranie z apelem pacjenta obejrzysz poniżej.

Sponsorowane

Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Darek Kud

Student, pasjonat fotografii i mieszkaniec Rzeszowa od kiedy pamięta ;) Interesuje się życiem miasta a szczególnie jego rozwojem i inwestycjami.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Sponsorowane

   Objawy koronawirusa, które podpowiedzą czy już chorowałeś. Zobacz listę

   Dramatyczny wpis ratownika medycznego z Lublina na temat koronawirusa