w

Objawy koronawirusa, które podpowiedzą czy już chorowałeś. Zobacz listę

Koronawirus szaleje w najlepsze a dane upubliczniane przez Ministerstwo Zdrowia nie napawają optymizmem. Mimo, że na świecie zarejestrowano około 35 milionów przypadków, to ostatnie szacunki WHO mówią o faktycznej infekcji 10% światowej ludności, czyli około 750 milionów ludzi! Oznacza to, że zdecydowana większość przechodzi chorobę mając bardzo łagodne objawy.

Sponsorowane

Przygotowaliśmy listę objawów, które według badaczy ze Scripps Research Institute mogą świadczyć o tym, że infekcję wirusem Sars-Cov-2 właśnie przechodzisz a może masz ją już za sobą. Są to łagodne objawy, które można łatwo przeoczyć, jeśli infekcja przebiega bez większego wpływu na organizm.

Łagodne objawy koronawirusa

  1. Zmiany skórne – szczególną uwagę należy zwrócić na nietypową wysypkę, wszelkie zaczerwienienia skóry czy sinienie palców u stóp,
  2. Objawy grypopodobne – potencjalnie czujesz się jakbyś miał grypę, jednak takie sygnały jak uporczywy ale suchy kaszel, podwyższona temperatura ciała i ogólne osłabienie organizmu mogą świadczyć o koronawirusie. Taki stan może utrzymywać się nawet przez kilka tygodni.
  3. Pogorszona sprawność fizyczna – osoby, które doświadczyły choroby COVID-19 często wskazują na odczuwalną różnicę w oddychaniu. Mimo, że podczas normalnych sytuacji nie odczuwały dyskomfortu, to podczas wysiłku fizycznego okazywało się, że mają większe niż zwykle trudności z oddychaniem albo czują ból w klatce piersiowej.
  4. Problemy z pracą serca – Sars-Cov-2 powoduje zaburzenia sercowo-naczyniowe – jest to już potwierdzone naukowo. W związku z tym, jeśli doświadczasz niewyjaśnionych bóli w klatce piersiowej, zawrotów głowy czy uczucia kołatania serca a wcześniej nie miałeś z tym problemu, być może coś jest na rzeczy?
  5. Problemy z krążeniem – problemy z punktu nr 4 mogą wpływać na krążenie krwi w organizmie. Konsekwencją może być nagłe pogorszenie samopoczucia, bóle i zawroty głowy a także opuchnięte części ciała.
  6. Zmęczenie i osłabienie to objawy, które najcześciej towarzyszą “ozdrowieńcom”. Organizm wyczerpany walką z wirusem może wysyłać takie sygnały jak: obniżone samopoczucie, osłabienie i senność w ciągu dnia czy pogorszona sprawność fizyczna i intelektualna.

Według badaczy ze Scripps Research Institute białka świadczące o przebyciu choroby COVID-19, zwane immunoglobulinami, mogą utrzymywać się w organizmie nawet przez 5 miesięcy. Niestety na rynku farmaceutycznym nie ma obecnie testów, które w wiarygodny sposób mogłyby wykryć te przeciwciała.

Sponsorowane

Pozostaje jedynie być świadomym tego jak przebiega infekcja i obserwować niepokojące objawy. Mam nadzieję, że powyższa lista w tym pomoże.

Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Wojciech Bartman

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

      Sponsorowane

      Sześcioraczki z Tylmanowej już można odróżnić! Jak teraz wyglądają?

      Dramatyczny film chorego na koronawirusa. Internet: “To ustawka!”