w

Objawy koronawirusa, które podpowiedzą czy już chorowałeś. Zobacz listę

Koronawirus szaleje w najlepsze a dane upubliczniane przez Ministerstwo Zdrowia nie napawają optymizmem. Mimo, że na świecie zarejestrowano około 35 milionów przypadków, to ostatnie szacunki WHO mówią o faktycznej infekcji 10% światowej ludności, czyli około 750 milionów ludzi! Oznacza to, że zdecydowana większość przechodzi chorobę mając bardzo łagodne objawy.

Reklama | Dzięki nim czytasz za darmo

Przygotowaliśmy listę objawów, które według badaczy ze Scripps Research Institute mogą świadczyć o tym, że infekcję wirusem Sars-Cov-2 właśnie przechodzisz a może masz ją już za sobą. Są to łagodne objawy, które można łatwo przeoczyć, jeśli infekcja przebiega bez większego wpływu na organizm.

Łagodne objawy koronawirusa

 1. Zmiany skórne – szczególną uwagę należy zwrócić na nietypową wysypkę, wszelkie zaczerwienienia skóry czy sinienie palców u stóp,
 2. Objawy grypopodobne – potencjalnie czujesz się jakbyś miał grypę, jednak takie sygnały jak uporczywy ale suchy kaszel, podwyższona temperatura ciała i ogólne osłabienie organizmu mogą świadczyć o koronawirusie. Taki stan może utrzymywać się nawet przez kilka tygodni.
 3. Pogorszona sprawność fizyczna – osoby, które doświadczyły choroby COVID-19 często wskazują na odczuwalną różnicę w oddychaniu. Mimo, że podczas normalnych sytuacji nie odczuwały dyskomfortu, to podczas wysiłku fizycznego okazywało się, że mają większe niż zwykle trudności z oddychaniem albo czują ból w klatce piersiowej.
 4. Problemy z pracą serca – Sars-Cov-2 powoduje zaburzenia sercowo-naczyniowe – jest to już potwierdzone naukowo. W związku z tym, jeśli doświadczasz niewyjaśnionych bóli w klatce piersiowej, zawrotów głowy czy uczucia kołatania serca a wcześniej nie miałeś z tym problemu, być może coś jest na rzeczy?
 5. Problemy z krążeniem – problemy z punktu nr 4 mogą wpływać na krążenie krwi w organizmie. Konsekwencją może być nagłe pogorszenie samopoczucia, bóle i zawroty głowy a także opuchnięte części ciała.
 6. Zmęczenie i osłabienie to objawy, które najcześciej towarzyszą “ozdrowieńcom”. Organizm wyczerpany walką z wirusem może wysyłać takie sygnały jak: obniżone samopoczucie, osłabienie i senność w ciągu dnia czy pogorszona sprawność fizyczna i intelektualna.

Według badaczy ze Scripps Research Institute białka świadczące o przebyciu choroby COVID-19, zwane immunoglobulinami, mogą utrzymywać się w organizmie nawet przez 5 miesięcy. Niestety na rynku farmaceutycznym nie ma obecnie testów, które w wiarygodny sposób mogłyby wykryć te przeciwciała.

Reklama | Dzięki nim czytasz za darmo

Pozostaje jedynie być świadomym tego jak przebiega infekcja i obserwować niepokojące objawy. Mam nadzieję, że powyższa lista w tym pomoże.

Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!
Reklama | Dzięki nim czytasz za darmo

Napisane przez Wojciech Bartman

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

   Reklama | Dzięki nim czytasz za darmo

   Sześcioraczki z Tylmanowej już można odróżnić! Jak teraz wyglądają?


   Notice: Trying to get property 'ID' of non-object in /var/www/html/wp-content/themes/bimber/includes/post.php on line 1023

   Notice: Trying to get property 'ID' of non-object in /var/www/html/wp-content/themes/bimber/includes/plugins/media-ace.php on line 128

   Dramatyczny film chorego na koronawirusa. Internet: “To ustawka!”