w

Objawy koronawirusa, które podpowiedzą czy już chorowałeś. Zobacz listę

Koronawirus szaleje w najlepsze a dane upubliczniane przez Ministerstwo Zdrowia nie napawają optymizmem. Mimo, że na świecie zarejestrowano około 35 milionów przypadków, to ostatnie szacunki WHO mówią o faktycznej infekcji 10% światowej ludności, czyli około 750 milionów ludzi! Oznacza to, że zdecydowana większość przechodzi chorobę mając bardzo łagodne objawy.

Reklama | Dzięki nim czytasz za darmo

Przygotowaliśmy listę objawów, które według badaczy ze Scripps Research Institute mogą świadczyć o tym, że infekcję wirusem Sars-Cov-2 właśnie przechodzisz a może masz ją już za sobą. Są to łagodne objawy, które można łatwo przeoczyć, jeśli infekcja przebiega bez większego wpływu na organizm.

Łagodne objawy koronawirusa

  1. Zmiany skórne – szczególną uwagę należy zwrócić na nietypową wysypkę, wszelkie zaczerwienienia skóry czy sinienie palców u stóp,
  2. Objawy grypopodobne – potencjalnie czujesz się jakbyś miał grypę, jednak takie sygnały jak uporczywy ale suchy kaszel, podwyższona temperatura ciała i ogólne osłabienie organizmu mogą świadczyć o koronawirusie. Taki stan może utrzymywać się nawet przez kilka tygodni.
  3. Pogorszona sprawność fizyczna – osoby, które doświadczyły choroby COVID-19 często wskazują na odczuwalną różnicę w oddychaniu. Mimo, że podczas normalnych sytuacji nie odczuwały dyskomfortu, to podczas wysiłku fizycznego okazywało się, że mają większe niż zwykle trudności z oddychaniem albo czują ból w klatce piersiowej.
  4. Problemy z pracą serca – Sars-Cov-2 powoduje zaburzenia sercowo-naczyniowe – jest to już potwierdzone naukowo. W związku z tym, jeśli doświadczasz niewyjaśnionych bóli w klatce piersiowej, zawrotów głowy czy uczucia kołatania serca a wcześniej nie miałeś z tym problemu, być może coś jest na rzeczy?
  5. Problemy z krążeniem – problemy z punktu nr 4 mogą wpływać na krążenie krwi w organizmie. Konsekwencją może być nagłe pogorszenie samopoczucia, bóle i zawroty głowy a także opuchnięte części ciała.
  6. Zmęczenie i osłabienie to objawy, które najcześciej towarzyszą “ozdrowieńcom”. Organizm wyczerpany walką z wirusem może wysyłać takie sygnały jak: obniżone samopoczucie, osłabienie i senność w ciągu dnia czy pogorszona sprawność fizyczna i intelektualna.
Reklama | Dzięki nim czytasz za darmo

Według badaczy ze Scripps Research Institute białka świadczące o przebyciu choroby COVID-19, zwane immunoglobulinami, mogą utrzymywać się w organizmie nawet przez 5 miesięcy. Niestety na rynku farmaceutycznym nie ma obecnie testów, które w wiarygodny sposób mogłyby wykryć te przeciwciała.

Pozostaje jedynie być świadomym tego jak przebiega infekcja i obserwować niepokojące objawy. Mam nadzieję, że powyższa lista w tym pomoże.

Reklama | Dzięki nim czytasz za darmo

To Cię zainteresuje!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Źródła:

Napisane przez Wojciech Bartman

Reklama | Dzięki nim czytasz za darmo

Sześcioraczki z Tylmanowej już można odróżnić! Jak teraz wyglądają?

Dramatyczny film chorego na koronawirusa. Internet: “To ustawka!”