w

Czy “Don Stanislao” czyli dokument na temat Stanisława Dziwisza pogrąży kardynała?

Głośno mówi się o tym, że kardynał Stanisław Dziwisz wiedział o zarzutach wobec pedofila, założyciela Legionu Chrystusa Marciala Maciela Degollado a także o podobnej sprawie dotyczące kardynała z USA – Theodore’a McCarricka. Znane są również sprawy z Polski, m.in. sprawa Jana Wodniaka czy ks. Michała M. – pedofila z Tylawy. Wszystkie te sprawy ma łączyć jedna osoba – kardynał Stanisław Dziwisz.

Sponsorowane

Sam kardynał zaprzecza jednak wszelkim doniesieniom i przesłankom, które mogłyby wskazywać, że posiadał wiedzę o tuszowaniu pedofilii. Marcin Gutowski, czyli autor reportażu, twierdzi, że w dokumencie na światło dzienne wyjdą informacje, które mogą wstrząsnąć nie tylko polskim kościołem, ale kościołem na całym świecie. Oprócz przypadków ks. Jana Wodniaka czy księdza Stefana D., kardynał Dziwisz miał tuszować również sprawy pedofilii notowane w kościołach całego świata.

Jako przykład posłużyć ma sprawa molestowania nieletnich przez legionistów Chrystusa. Były nuncjusz apostolski w Meksyku miał wysłać przetłumaczony na język polski i zaadresowany do Stanisława Dziwisza list z doniesieniami na temat gwałconych przez Degollado i innych legionistów dzieci.

To skrajnie nieprawdopodobne, żeby nasz list nie dotarł do Dziwisza. Praktycznie niemożliwe.

– mówi Jose Barba Martin (ofiara Degollado) w rozmowie z TVN24.

Czy tak głośno zapowiadany dokument pogrąży kardynała Dziwisza? Niebawem dowiemy się do jakich informacji dotarł Marcin Gutowski, natomiast już jutro Watykan ma opublikować specjalny raport w związku z wydaleniem z kościoła kardynała Theodore’a McCarricka. Niewykluczone, że tam również padnie nazwisko kardynała z Polski…

Sponsorowane

Dokument pt. “Don Stanislao” ma mieć premierę jeszcze dzisiaj o 20:30 na antenie TVN24. Można go obejrzeć również online: “Don Stanislao”.

Jeśli interesują Cię opinie osób, które obejrzały już dokument “Don Stanislao” przejdź do wpisu: Reakcje po emisji filmu “Don Stanislao”. Czy sprawa kardynała zostanie wyjaśniona?

Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Aleksandra Gwóźdź

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Sponsorowane

   Pfizer ogłosił, że ich szczepionka na COVID-19 jest w 90% skuteczna. “To przełom”

   Reakcje po emisji filmu “Don Stanislao”. Czy sprawa kardynała zostanie wyjaśniona?