w

Czeka nas kolejny lockdown? Dziś usłyszymy scenariusz na kolejny okres

Już wiemy, że nowe obostrzenia sanitarne związane z rozprzestrzenianiem się COVID-19 zostaną wprowadzone. Na dzisiejszej konferencji prasowej premiera Morawieckiego mamy usłyszeć w jaki sposób wpłyną one na nasze życie w najbliższym okresie. Mówi się o ograniczeniach dotyczących cmentarzy we Wszystkich Świętych, pracy biurowej i lockdownie miast z dużymi skupiskami ludzi.

Reklama | Dzięki nim czytasz za darmo

Dzisiaj, 30 października, odnotowaliśmy kolejny rekord zakażeń koronawirusem. Dzienny bilans nowych przypadków zwiększył się do 21 tysięcy, czyli bardzo blisko scenariusza, który Adam Niedzielski określił jako “bardziej niż czarny” (25 tys. zakażeń dziennie).

Taka sytuacja wymaga reakcji, w związku z tym Premier Morawiecki zapowiedział kolejne obostrzenia.

Jutro razem z panem ministrem Niedzielskim przedstawimy informacje dotyczące zarówno dnia Wszystkich świętych, ale także kwestie dotyczące pracy biurowej i kilka innych tematów, które chcemy dodatkowo jeszcze uregulować w taki sposób, żeby zmniejszyć prawdopodobieństwo zakażeń.

– powiedział premier Morawiecki na wczorajszej konferencji prasowej na Stadionie Narodowym.

Premier przypomniał o podstawowych zasadach sanitarnych obowiązujących w dobie pandemii koronawirusa. Dodał także, że nie chce zamykać gospodarki tak długo jak to będzie możliwe.

Reklama | Dzięki nim czytasz za darmo

Lockdown dużych miast

Tadeusz Kościński, Minister finansów, w rozmowie z radiową Jedynką zdradził, że premier myśli o surowszych obostrzeniach w miejscach, w których spotykają się duże skupiska ludzi, czyli w większych miastach.

Mam nadzieję, że unikniemy ogólnokrajowego lockdownu, lokalny lockdown może być w dużych miastach, gdzie są duże skupiska ludzi. To najgorszy, najczarniejszy scenariusz, ale niestety widać, że niektóre kraje w Europie już są na takim poziomie. W tym momencie już nic nie można wykluczać, trzymam kciuki, że tak nie będzie u nas w Polsce.

– powiedział Minister Finansów

Tadeusz Kościński dodał, że analizują funkcjonowanie różnych działów gospodarki i nie wykluczają, że konieczne będzie wyłączanie kolejnych jej sektorów.

Konferencję obejrzysz tutaj:

Reklama | Dzięki nim czytasz za darmo
Google News
Obserwuj w News i bądź zawsze na bieżąco!
Reklama | Dzięki nim czytasz za darmo

Napisane przez Maks Kurcz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama | Dzięki nim czytasz za darmo

Uwaga – salmonella w maśle! Lepiej zajrzyj do swojej lodówki

Metro przebiło się przez stację. Uratował je ogon wieloryba. Brzmi dziwnie? Mamy 2020 rok…