w

Czeka nas kolejny lockdown? Dziś usłyszymy scenariusz na kolejny okres

Już wiemy, że nowe obostrzenia sanitarne związane z rozprzestrzenianiem się COVID-19 zostaną wprowadzone. Na dzisiejszej konferencji prasowej premiera Morawieckiego mamy usłyszeć w jaki sposób wpłyną one na nasze życie w najbliższym okresie. Mówi się o ograniczeniach dotyczących cmentarzy we Wszystkich Świętych, pracy biurowej i lockdownie miast z dużymi skupiskami ludzi.

Sponsorowane

Dzisiaj, 30 października, odnotowaliśmy kolejny rekord zakażeń koronawirusem. Dzienny bilans nowych przypadków zwiększył się do 21 tysięcy, czyli bardzo blisko scenariusza, który Adam Niedzielski określił jako “bardziej niż czarny” (25 tys. zakażeń dziennie).

Taka sytuacja wymaga reakcji, w związku z tym Premier Morawiecki zapowiedział kolejne obostrzenia.

Jutro razem z panem ministrem Niedzielskim przedstawimy informacje dotyczące zarówno dnia Wszystkich świętych, ale także kwestie dotyczące pracy biurowej i kilka innych tematów, które chcemy dodatkowo jeszcze uregulować w taki sposób, żeby zmniejszyć prawdopodobieństwo zakażeń.

– powiedział premier Morawiecki na wczorajszej konferencji prasowej na Stadionie Narodowym.

Premier przypomniał o podstawowych zasadach sanitarnych obowiązujących w dobie pandemii koronawirusa. Dodał także, że nie chce zamykać gospodarki tak długo jak to będzie możliwe.

Sponsorowane

Lockdown dużych miast

Tadeusz Kościński, Minister finansów, w rozmowie z radiową Jedynką zdradził, że premier myśli o surowszych obostrzeniach w miejscach, w których spotykają się duże skupiska ludzi, czyli w większych miastach.

Mam nadzieję, że unikniemy ogólnokrajowego lockdownu, lokalny lockdown może być w dużych miastach, gdzie są duże skupiska ludzi. To najgorszy, najczarniejszy scenariusz, ale niestety widać, że niektóre kraje w Europie już są na takim poziomie. W tym momencie już nic nie można wykluczać, trzymam kciuki, że tak nie będzie u nas w Polsce.

– powiedział Minister Finansów

Tadeusz Kościński dodał, że analizują funkcjonowanie różnych działów gospodarki i nie wykluczają, że konieczne będzie wyłączanie kolejnych jej sektorów.

Konferencję obejrzysz tutaj:

Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Maks Kurcz

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Sponsorowane

   Uwaga – salmonella w maśle! Lepiej zajrzyj do swojej lodówki

   Metro przebiło się przez stację. Uratował je ogon wieloryba. Brzmi dziwnie? Mamy 2020 rok…