w ,

Metro przebiło się przez stację. Uratował je ogon wieloryba. Brzmi dziwnie? Mamy 2020 rok…

Dzisiaj w nocy doszło do bardzo nietypowego wypadku. Pociąg metra przebił barierę estakady i wjechał poza nią. Przed tragedią ocaliło go dzieło sztuki, na którym zawisł pociąg. Wspomniane dzieło sztuki nosi nazwę, o ironio: Saved by a Whale’s tail (Ocalony przez ogon wieloryba).

Sponsorowane

Do wypadku doszło około godziny 00:30 na stacji De Akkers położonej w mieście Spijkenisse, do której jeździ linia “D” metra z Rotterdamu. Pomimo faktu, że ten niecodzienny wypadek zakończył się stosunkowo dobrze, to usunięcie pociągu metra z tego miejsca stanowi spore wyzwanie dla inżynierów. Służby ratunkowe opracowują plan bezpiecznego usunięcia składu metra.

Tam są dwa ogony. Gdyby metro uderzyło w ten drugi, myślę, że by się przewrócił. Jasne, to wygląda poetycko, ale mamy ogromne szczęścia, że ​​pociąg się tam zatrzymał.

– mówi artysta i architekt Maarten Struijs, który przez dziesięciolecia pracował dla Zakładów Miejskich w Rotterdamie i projektował już różne stacje metra. 

Kierowca metra został zatrzymany “…nie dlatego, że uważamy, że to on spowodował wypadek. Jest to standardowa procedura w tak poważnych wypadkach. Jest przesłuchiwany. To część śledztwa”.

Okazuje się, że pociąg metra nie powinien przebić się przez zderzak, który umieszczony jest na końcu linii.

Sponsorowane

Nie rozumiem, jak to się mogło stać. Metro jest zatrzymywane przez system, który interweniuje, gdy pociąg jedzie w miejsca gdzie jechać nie powinien lub gdy jedzie zbyt szybko. Przed końcem toru metro lub pociąg są automatycznie zatrzymywane. Najwyraźniej coś poszło nie tak, najprawdopodobniej w związku z błędem technicznym połączonym z błędem ludzkim.

– mówi Rob Goverde, profesor inżynierii ruchu kolejowego na TU Delft.
Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Paweł Krawczyk

Lubi gotować, dobrze zjeść i pisać na citybuzz ;)

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Sponsorowane

   Czeka nas kolejny lockdown? Dziś usłyszymy scenariusz na kolejny okres

   „Nikt nie ma prawa zamykać cmentarzy” – mówi mężczyzna odcinając kłódkę z bramy cmentarnej