w , , ,

Chcesz iść na koncert albo mecz? Bez testu na COVID-a albo szczepienia się nie obejdzie…

Branża rozrywkowa aby się utrzymać musi “odżyć”. W dobie rekordowych notowań na wykresach z liczbą zachorowań na COVID-19 wydaje się to niewykonalne, jednak pojawiło się światełko w tunelu. Nadzieja pokładana jest w szczepionce Pfizer’a, która według doniesień ma skuteczność na poziomie nawet 90% oraz szybkich testach nie później niż dobę przed wydarzeniem.

Sponsorowane

Firmy będą musiały przygotować się do nowej rzeczywistości, szczególnie te odpowiedzialne za organizacje imprez masowych. Jak podaje Billboard, jeden z największych dystrybutorów biletów na świecie, amerykański Ticketmaster, rozpoczął już pracę nad przygotowaniem nowych rozwiązań. Rozwiązania te mają zapewnić bezpieczeństwo wszystkim uczestnikom a w tym celu najrozsądniejsza wydaje się weryfikacja ich zdrowia. W jaki sposób?

Szczegóły nie są jeszcze znane ponieważ dopiero trwają wstępne rozmowy na temat możliwości. Udało się jednak ustalić, że weryfikacja miałaby się odbywać poprzez wykonywanie testów na COVID-19 do 24 godzin przed wydarzeniem. Wyniki testów miałyby być powiązane z numerem telefonu, dzięki czemu system biletowy natychmiast będzie w posiadaniu informacji zdrowotnych o wszystkich uczestnikach wydarzeń. Wstępnie mówi się o tym, że testy, szczepienia i inne metody, które pozwolą ocenić stan zdrowotny uczestników wydarzeń miałyby być wykonywane we współpracy z zewnętrznymi firmami.

Już widzimy jak wielu zewnętrznych dostawców opieki zdrowotnej przygotowuje się do przeprowadzania takiej weryfikacji – niezależnie od tego czy chodzi o podanie szczepionki, wykonanie testu, czy innych metod, które można następnie połączyć z biletem cyfrowym. (…) Celem Ticketmaster jest dostarczenie jak najbardziej elastycznych opcji powrotu do imprez masowych.

– powiedział prezes Ticketmaster, Mark Yovich, w rozmowie z Billboard

Prawdopodobnie w 2021 nasze życie kulturalne czy udział w wydarzeniach sportowych będzie wyglądać zupełnie inaczej niż do tej pory. Już nie wystarczy opłacić biletu i czekać na wydarzenie, ponieważ dzień przed wymarzonym koncertem może okazać się, że jednak się tam nie pojawimy…

Sponsorowane
Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Maks Kurcz

2 komentarzy

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Sponsorowane

   Rząd rzucił się na pieniądze Polaków za granicą, a Ci zrzekają się obywatelstwa

   Jacek Sasin ma przygotować Igrzyska Europejskie w 2023 roku