w

Były premier Polski został skazany. Sąd nie miał dla niego litości

Wiadomość z ostatniej chwili! Były premier, Kazimierz M. został skazany przez Sąd Rejonowy miasta stołecznego Warszawy. Sędzia uznał go za winnego, uchylania się od obowiązku alimentacyjnego wobec byłej żony, Izabeli. W związku z tym były premier został skazany na pół roku ograniczenia wolności oraz na wykonywanie prac społecznych. Informacje te przekazało tvp.info.

Sponsorowane

Akt oskarżenia

Na portalu informacyjnym pojawiło się również przypomnienie, mówiące o tym, że na początku stycznia warszawska prokuratura skierowała przeciwko Kazimierzowi M. akt oskarżenia. O co dokładnie chodziło?

Były premier został oskarżony o to, że «uchylał się od wykonywania obowiązku alimentacyjnego określonego co do wysokości wyrokami sądu na rzecz pokrzywdzonej». Zarzut obejmuje okres od 22 listopada 2021 roku do 18 listopada 2022 roku. Pokrzywdzoną w tej sprawie jest była żona Kazimierza M., Izabela.

Sponsorowane

Były premier skazany

Z dalszych informacji, które można wyczytać w serwisie tvp.info wynika, że w połowie ubiegłego miesiąca Sąd Rejonowy dla miasta stołecznego Warszawy wydał w sprawie wyrok nakazowy bez konieczności przeprowadzania sprawy. Kodeks postępowania karnego mówi, że sąd może wydać wyrok nakazowy, jeżeli na podstawie zebranych dowodów okoliczności czynu i wina oskarżonego nie budzą żadnych wątpliwości.

Co więcej portal potwierdził, że wyrok w Sądzie Okręgowym w Warszawie zapadł 19 stycznia. Sekcja prasowa tego sądu nie udzieliła informacji co do treści orzeczenia, ponieważ postępowanie znajduje się na etapie doręczenia odpisu wyroku stronom.

Jednak, jak wynika z naszych nieoficjalnych ustaleń, sąd uznał Kazimierza M. winnym uchylania się od obowiązku alimentacyjnego wobec byłej żony w okresie od 22 listopada 2021 r. do 18 listopada 2022 r. Sąd orzekł, że były premier «spowodował zaległość stanowiącą równowartość co najmniej trzech świadczeń okresowych» — można przeczytać w serwisie tvp.info.

Z dalszych informacji wynika, że sąd skazał Kazimierza M. na karę 6 miesięcy ograniczenia wolności z obowiązkiem wykonywania prac społecznych w wymiarze 20 godzin miesięcznie. “Były premier musi też zapłacić 320 zł na rzecz Skarbu Państwa za koszty postępowania”.

Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Paweł Markiewicz

4 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

    Sponsorowane

    Owsiak tuż po finale WOŚP otrzymał nietypowy list od hejtera. “Coś we mnie pękło”

    Treść 18+
    Kliknij by zobaczyć wpis

    Kłótnia zakończyła się atakiem. Rosjanka odgryzła turystce kawałek palca