w ,

Bon Turystyczny już pod koniec lipca? Możliwe, ale nie dla wszystkich

Polski Bon Turystyczny ma na celu wsparcie polskich rodzin i branży turystycznej w związku z negatywnymi skutkami kryzysu spowodowanymi epidemią wirusa SARS-CoV-2. Osoby wskazane w ustawie o Bonie Turystycznym, otrzymają świadczenie w wysokości 500zł na każde dziecko, które będzie mogło zostać wydane na poczet usług hotelarskich lub imprez turystycznych na terenie kraju.

Sponsorowane

Zgodnie z szacunkami Wicepremier i Minister Rozwoju – Jadwigi Emilewicz, bon turystyczny ma szasnę wejść w życie już pod koniec lipca, jeśli Sejm w tym tygodniu przyjmie ustawę zakładającą wprowadzenie takiej “formy płatności”, a Prezydent ją niezwłocznie podpisze.

Systemy informatyczne Zakładu Ubezpieczeń Społecznych i Polskiej Organizacji Turystycznej kończą się modelować. Na roboczo zakładaliśmy, że pierwsze płatności będzie można realizować 26 lipca, a zatem zakładając, że bon jutro-pojutrze będzie przyjęty przez Sejm, a następnie niezwłocznie podpisany przez pana prezydenta, to już pod koniec lipca będziemy mogli skorzystać z bonu.

– powiedziała Emilewicz w wywiadzie dla Radia Plus.

Rozważane jest również poszerzenie grona uprawnionych do korzystania z bonu do m.in emerytów i rencistów. Jednak takie rozwiązanie jest ciagle kalkulowane przez Rząd. Natomiast nie padła z ust Minister Rozwoju deklaracja w sprawie dodatkowego rozszerzenia kręgu uprawnionych o o emerytów i rencistów oraz dzieci rodziców, którzy pracują za granicą i tam pobierają zasiłki.

Dla grupy emerytów przygotowaliśmy już w tym roku osobny pakiet. […] Jeszcze liczymy skutki finansowe takiego rozszerzenia i mamy jeszcze dobę, aby podjąć decyzję.

– powiedziała Emilewicz.
Sponsorowane

Bonem będzie można płacić do końca marca 2022 roku. Bonu nie można zamienić na gotówkę.

Głosowanie nad ustawą o Bonie Turystycznym zaplanowano na dzisiaj w bloku głosowań w godz. 16.00-18.30.

Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Paweł Krawczyk

Lubi gotować, dobrze zjeść i pisać na citybuzz ;)

Jeden komentarz

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Sponsorowane

   NEOWISE – kometa, którą widać raz na 6800 lat zobaczysz teraz z Polski

   Matki przecierają oczy sprawdzając stan konta. ZUS wypłaca mniejsze świadczenia!