w

Bójka policjantów z Kalisza. Jeden skończył w szpitalu a drugi na komendzie

Bójka policjantów z Kalisza w województwie wielkopolskim miała miejsce w czasie imprezy urodzinowej. Dwóch funkcjonariuszy zakończyło starcie z uszkodzeniami ciała, a także prokuratorskim postępowaniem… Polska Agencja Prasowa donosi, że powodem awantury miało być zachowanie żony jednego z mundurowych.

Sponsorowane

Bójka policjantów z Kalisza – poszło o żonę

Do użycia siły doszło jeszcze na początku lutego, bieżącego roku. W imprezie urodzinowej uczestniczyli m.in. pracownicy Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu. Między dwójką funkcjonariuszy doszło do przepychanki, która finalnie zakończyła się bójką. Dorośli mężczyźni, a nie potrafili załatwić sprawy poprzez rozmowę. Finalnie jeden z nich trafił do szpitala ze złamanym oczodołem. Z kolei drugi został zatrzymany. PAP podaje, że policjant usłyszał zarzut spowodowania średniego uszczerbku na zdrowiu drugiego, za co grozi od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. Z przekazanych informacji wiadomo również, że komendant policji w Kaliszu dyscyplinarnie zwolnił ze służby tego funkcjonariusza.

Powód bójki – kobieta

Do użycia rękoczynów miało dojść z powodów obyczajowych. Mianowicie jeden z funkcjonariuszy miał zaczepiać żonę drugiego. Kiedy kobieta poinformowała partnera o nieobyczajnym zachowaniu jego kolegi, wywiązała się awantura, która następnie przerodziła się w bójkę. Sprawę bada obecnie prokuratura. Ze względu na rozbieżne zeznania sprawcy i pokrzywdzonego, niezbędne okazało się powołanie świadków.

Sponsorowane

“Na tym nie koniec, gdyż prokuratura prowadzi jeszcze jedną sprawę związaną z policjantami” – informuje Polska Agencja Prasowa. Tym razem podejrzany występuje jako pokrzywdzony. O co chodzi? Otóż mężczyzna zarzucił pokrzywdzonemu w bójce kierowanie gróźb karalnych pod swoim adresem. Zabawa urodzinowa skończyła się dla jednych w szpitalu, a dla drugich na komisariacie.

Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Paweł Markiewicz

75 komentarze

Load more comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

    Sponsorowane