w

Gnębiony przez lata nauczyciel nie wytrzymał. W końcu puściły mu nerwy

W Australii, a dokładniej w Maitland Grossman High School w Nowej Południowej Walii doszło do bójki między 62-letnim nauczycielem, a uczniami. Jeden z nastolatków uwiecznił całe zdarzenie na telefonie komórkowym. Okazuje się jednak, że sprawa ma szerszy kontekst. Wielu uczniów szkoły podpisało się pod specjalną petycją w obronie pedagoga.

Sponsorowane

Nagrani z klasy zostało upublicznione w mediach społecznościowych. Widać na nim, jak uczniowe rzucają w 62-letniego nauczyciela papierowymi kulkami. Po chwili mężczyzna nie wytrzymuje. Chwyta jednego z nastolatków za koszulkę. Wtedy inny z uczniów rzuca w pedagoga ławką.

Bójka nauczyciela z uczniami

Na wideo słychać również wyzwiska i liczne wulgaryzmy. Dźwięk dzwonka przerywa na moment bójkę. Ale gdy uczniowie wychodzą z klasy, nauczyciel ponownie wdaje się w szarpaninę z agresywnym nastolatkiem. Młodzieniec otrzymuje kilka ciosów z pięści. 62-latek przekonuje jednak, że został ku temu sprowokowany.

Sprawa potoczyła się następująco – nauczyciel został zawieszony w szkole, a ponad to aresztowany. Usłyszał zarzut napaści na ucznia. Nastolatek nie odniósł żadnych poważnych obrażeń.

Sponsorowane

Uczniowie stanęli w obronie pedagoga

Uczniowie szkoły przygotowali specjalną petycję. Okazuje się, że cała sytuacja miała szerszy kontekst. Mianowicie 62-letni pedagog był od wielu lat prześladowany przez agresywnych nastolatków. “Przez całą swoją karierę pan Kable cierpiał z powodu niezliczonych ilości werbalnych i fizycznych nadużyć ze strony uczniów” – napisano w dokumencie.

W sprawie wypowiedziała się również rodzina zaatakowanego chłopca. Wydali oświadczenie, w którym można przeczytać, że “takie zachowanie uczniów nie może być dłużej tolerowane”. Zaznaczono jednak, że nauczyciel “nigdy nie powinien odpowiadać agresją i przemocą” na takie incydenty.

Na ten moment 62-latek przebywa na wolności – zwolniono go za kaucją. Na początku kwietnia będzie musiał stawić się w sądzie.

Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Monika Koba

20 komentarze

  1. Ta mlodziez powinni wsadzic do pierdla na pare dni bo moze odechcialoby im sie takiego glupiego zachowania. Dawniej uczniowie mieli respekt do nauczyciela a to co jest teraz to tragedia, uczen ma wiecej praw niz nauczyciel. Wspolczuje wszystkim nauczycielom.

  2. Telefony powinny być konfiskowane przy wejściu i oddawane przy wyjściu ze szkoły, nie byłoby nagrań i pozwalania sobie na wszystko rozpieszczonych bachorów bez poniesienia konsekwencji

  3. Ludzie,co sie dzieje??? za moich czasow wstawalo sie jak nauczyciel wchodzil do klasy.Mielismy respekt i szacunek nawet przed woznym w szkole.Dzisiaj wszystko stanelo na glowie i nie mam nadziei,ze wroca jeszcze normalne czasy.

  4. Nie dziwie się, młodzież w tych czasach wychowywania bezstresowego za dużo sobie pozwala, nie mają szacunku do samych siebie, a co dopiero do drugiego człowieka, nieważne czy to rodzina czy obcy.