w ,

Bill Gates “ustalił datę” końca pandemii… jest jednak “ale”

Bill Gates uważa, że pandemia koronawirusa swój koniec będzie miała dopiero w 2021 roku. Jednak precyzuje, że taki termin realny jest tylko dla “bogatego świata” ze względu na jego zaawansowanie. Twierdzi, że biedniejsze kraje będą się zmagać z pandemią o wiele dłużej.

Sponsorowane

Odkąd pojawił się koronawirus COVID-19 nasze życie zmieniło się nie do poznania. Mimo, iż restrykcje są w większości krajów łagodzone to pojawiają się miejsca gdzie jest wręcz przeciwnie. Pojawiają się pytania o szczepionki, które mogłyby przyśpieszyć zakończenie pandemii. Od samego początku pojawienia się wirusa, bardzo zaangażowany w walkę z pandemią jest Bill Gates, który postanowił zabrać głos w tej sprawie.

W wywiadzie opublikowanym w magazynie Wired, Gates twierdzi, że szybkość wygasania pandemii nie będzie jednolita na całym świecie – wszystko będzie zależeć o zamożności danego kraju. Bogate państwa uporają się z pandemią w przyszłym roku, natomiast biedne kraje mogą z nią walczyć nawet rok dłużej.

Greg Rubenstein / Flickr

Innowacje w zakresie zwiększenia diagnostyki, nowych terapii i szczepionek są naprawdę imponujące. Sprawia to, że czuję, że dla bogatego świata powinniśmy być w stanie w dużej mierze zakończyć tę sprawę do końca 2021 roku, a dla całego świata do końca 2022 roku.

– Bill Gates
Sponsorowane

Bill Gates już w przeszłości ostrzegał o możliwości wystąpienia pandemii. “Gdy byłem dzieckiem, najbardziej baliśmy się wojny nuklearnej. Dzisiaj największe ryzyko globalnej katastrofy to wysoce zakaźny wirus” – powiedział podczas przemówienia na TEDx. Zauważył, że światowe mocarstwa inwestują w bomby atomowe, ale na epidemię gotowe na pewno nie są. Powiedział wtedy: “Nieprzygotowanie w tej kwestii może spowodować, że kolejna epidemia będzie o wiele bardziej niebezpieczna niż ebola”.

Czy możemy traktować wypowiedź Billa Gatesa jako realny scenariusz? Nie wiadomo. Jego wiedza na temat wirusa jest na pewno większa niż przeciętnego Kowalskiego, jednak nikt nie jest wyrocznią. Miejmy nadzieję, że Bill Gates nie będzie miał racji i ten cały pandemiczny chaos skończy się o wiele wcześniej.

Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Monika Koba

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Sponsorowane

   Urodziły się trzymając się za ręce. Są nierozłączne do tej pory!

   28-latka w ciąży zmarła pod szpitalem. 3 razy odmówiono jej przyjęcia