w

Będą kolejne restrykcje. Tym razem na ruszt idą kina, teatry, bary i puby

Premier Mateusz Morawiecki już zapowiedział w Sejmie, że będą kolejne restrykcje. Zgodnie z tym co udało się ustalić dziennikarzom RMF FM, na ruszt tym razem pójdzie obszar kultury i usług. Poniżej przeczytasz o scenariuszach jakie są brane pod uwagę.

Sponsorowane

Będziemy, i dział kultura, i wielki obszar usług, w taki sposób organizować, żeby one były bezpieczniejsze.

– powiedział szef Rady Ministrów

Kultura

Zgodnie z ustaleniami dziennikarzy radia RMF FM, obszar kultury może spodziewać się kolejnych ograniczeń w ilości widzów, którzy mogą znajdować się na jednym seansie w sali kinowej lub teatralnej. Niewykluczone jest ciągle całkowite zamknięcie takich obiektów ze względu na brak opłacalności przy zbyt małej ilości widzów.

Bary i puby

Sponsorowane

Działania jakie mają zostać podjęte w sekcji usług mają dotyczyć barów i pubów. Zgodnie z informacjami jakie otrzymują rządzący, dotychczasowe obostrzenia nie są stosowane w wielu miejscach tego typu. Ciągle organizuje się tam imprezy.

To jest totalny brak odpowiedzialności: z jednej strony niestety osób, które celebrują, spożywając nie tylko dania, ale i alkohol, z drugiej strony zdarza się też czasem brak odpowiedzialności restauratorów, podmiotów gospodarczych, w tym zakresie.

– mówił rzecznik resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz.

Jaki pomysł ma na to rząd? Dziennikarze RMF FM ustalili, że najprawdopodobniej wprowadzone zostaną kolejne, jeszcze mniejsze limity klientów w barach i pubach.

Niewykluczone, że już na dzisiejszej konferencji prasowej premiera Morawieckiego ogłoszone zostaną powyższe scenariusze.

Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Iza Sucha

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

      Sponsorowane

      Nergal porównał ludzi, którzy nie noszą maseczek do płaskoziemców

      Chłopiec z oparzeniami całego ciała walczy o życie, a po 5 latach zostaje adoptowany