w

3-latce amputowano obie ręce i obie nogi. “To błąd lekarzy!”

Mieszkańcy Wielkiej Brytanii w szoku, po ujawnieniu informacji o błędnym zabiegu lekarzy, który doprowadził do amputacji rąk i nóg u dziewczynki. Wewnętrzne śledztwo zostało wszczęte w celu zbadania zaistniałej sytuacji.

Sponsorowane

Amputacja polega na usunięciu części ciała lub grupy mięśni. Jest to jeden z najpoważniejszych zabiegów medycznych, który może mieć daleko idące skutki dla pacjenta.

Amputowano dziewczynce ręce i nogi

Do wypadku doszło w grudniu 2019 roku w szpitalu w Londynie. Dziewczynka w wieku trzech lat została przyjęta na oddział ratunkowy szpitala Frimley Park w Surrey. Miała objawy posocznicy i zapalenia opon mózgowych. Objawy jakie jej towarzyszyły to: gorączka, senność, wymioty, ból nóg i szybkie bicie serca. Lekarz, który ją przyjął zbagatelizował objawy. Podał pacjentce Paracetamol i wypisał do domu.

Publicdomainpictures
Sponsorowane

Tragiczny finał

Po kilku godzinach bezradni rodzice wrócili do placówki. Okazało się, że dziewczynka ma posocznicę meningokową. Choroba wywołała niewydolność wielonarządową. Infekcja rozprzestrzeniała się w zabójczym czasie. W związku z tym medycy podjęli decyzję o amputacji rąk i nóg (powyżej kolan i łokci).

Rodzice dziecka złożyli pozew. W związku z tym zostało wszczęte wewnętrzne śledztwo w celu ustalenia przyczyn błędu lekarskiego. Rodzice dziewczynki wyrazili swoje oburzenie w związku z tym, że ich córka musiała ponieść tak poważne konsekwencje błędów medycznych. Rodzice uważają, że personel medyczny powinien być lepiej wyposażony i przeszkolony w celu uniknięcia podobnych sytuacji w przyszłości. Gdyby pierwsza diagnoza była trafna, dziewczynka miałaby dziś rączki i nóżki.

Flickr

Zawinili lekarze

Przeprowadzone śledztwo wykazało, że błąd lekarski był spowodowany niewystarczającym doświadczeniem i niedostateczną wiedzą medyczną. Rodzice 3-latki zostali przesłuchani i powiedzieli, że ich córka cierpi na poważne konsekwencje usunięcia części ciała. Dziewczynka musi poddawać się regularnym rehabilitacjom, aby móc funkcjonować w codziennym życiu.

Błąd lekarski, który doprowadził do amputacji u dziewczynki, wywołał szok i oburzenie wśród społeczeństwa Wielkiej Brytanii. Przeprowadzone wewnętrzne śledztwo wykazało, że błąd lekarski był spowodowany niewystarczającym doświadczeniem i niedostateczną wiedzą medyczną. Lekarze finalnie przyznali się do błędu, a rodzinie 3-latki wypłacono odszkodowanie w wysokości 39 mln funtów (około 110 mln zł).

Sponsorowane

*Zdjęcia użyte w artykule mają charakter poglądowy.

Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Aleksandra Gwóźdź

17 komentarze

    • Renata Zielinska Przepraszam, że odpowiadam na ten komentarz, ale muszę to powiedzieć, mówi, że obraz jest wart więcej niż tysiąc słów, ale kiedy zobaczyłem twój, zabrakło mi słów, mogę to wyjaśnić. Podoba mi się twój komentarz… i próbowałem wysłać ci zaproszenie do grona znajomych, ale nie powiodło się. Czy możesz wysłać mi zaproszenie do znajomych lub napisać do mnie bezpośrednią wiadomość, żebyśmy mogli zostać dobrymi przyjaciółmi. To będzie wielka przyjemność mieć cię jako mojego przyjaciela, Bóg cię błogosławi🥰🥰