w

Alarm ALFA-CRP na terenie całej Polski! Zacznie obowiązywać dziś od północy

Pierwszy stopień alarmowy ALFA-CRP w Polsce, który dotyczy przestrzeni internetowej. Mateusz Morawiecki podpisał rozporządzenie o jego wprowadzeniu, na terenie całego kraju.

Sponsorowane

Pierwszy stopień alarmowy ALFA-CRP

Alarm obowiązuje od dnia dzisiejszego, czyli od niedzieli 5 grudnia 2021 roku, od godziny 23:59 i potrwać ma do piątku 10 grudnia 2021, do godziny 23:59.

Wprowadzenie stopnia alarmowego ma charakter prewencyjny i jest związane z organizacją Szczytu Cyfrowego ONZ – IGF 2021 (the UN Internet Governance Forum), który odbywa się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach – podkreślono na stronie gov.pl.

Twitter
Sponsorowane

Czym jest ALFA-CRP

ALFA-CRP to alarm składający się z czterech stopni. Pierwszy to oczywiście najniższy z możliwych, określanych w ustawie o działaniach antyterrorystycznych.

Stopnie alarmowe wprowadza się, zmienia i odwołuje, w drodze rozporządzenia. Uprawniony jest do tego Prezes Rady Ministrów, czyli w przypadku Polski Mateusz Morawiecki.

Jest on przede wszystkim sygnałem dla służb dbających o bezpieczeństwo i całej administracji publicznej do zachowania szczególnej czujności. Oznacza to, że administracja publiczna jest zobowiązana do prowadzenia wzmożonego monitoringu stanu bezpieczeństwa systemów teleinformatycznych – napisano na gov.pl.

Instytucje publiczne będą monitorować i weryfikować, czy na przykład nie doszło do naruszenia bezpieczeństwa komunikacji elektronicznej.

Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Aleksandra Gwóźdź

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Sponsorowane

   Urodziły się jako syjamskie bliźniaczki. Mają już 5 lat i są nie do poznania!

   “Mamo, dlaczego mnie nie usunęłaś? Dlaczego dopuściłaś do takiego cierpienia?”