w

Usłyszał klakson i nie wytrzymał. Agresor wysiadł z auta i podszedł do ciężarnej

Do zdarzenia doszło w Poznaniu, na jednym z największych skrzyżowań – Rondzie Śródka. Kierowca samochodu marki BMW nie tylko wymusił pierwszeństwo, ale przede wszystkim zablokował ruch, po czym opuścił swój pojazd, agresywnie gestykulując. W drugim aucie, które brało udział w zdarzeniu znajdowała się kobieta w zaawansowanej ciąży. Wyżej opisana sytuacja wzbudziła zarówno oburzenie, jak i obawę o zdrowie i bezpieczeństwo przyszłej mamy.

Sponsorowane

Agresywne zachowanie kierowcy w Poznaniu

Rondo Śródka, Poznań. Kierowca BMW lekceważy zasady panujące na drodze, mowa o zasadzie pierwszeństwa. W sposób chamski wjeżdża przed auto prowadzone przez kobietę w ósmym miesiącu ciąży. Całe szczęście, ma ona wideorejestrator, który nagrywa całe zdarzenie. W momencie, gdy kobieta trąbi na mężczyznę, aby ten w nią nie wjechał, ten postanawia zatrzymać swój pojazd. Przypomnimy tylko, że znajduje się na jednym z największych rond w mieście, gdzie ruch przez cały dzień jest naprawdę spory…

Z nagrania wynika, że agresywny kierowca podróżował ulicą Wyszyńskiego na Rondo Śródka. Z pasa nakazującego jazdę prosto, postanowił skręcić w prawo, w ulicę Jana Pawła II. Prawidłowo jadąca kobieta w samochodzie tuż za nim użyła klaksonu. To rozwścieczyło mężczyznę, który prowadził BMW. Zatrzymał auto i wysiadł. Zaczął gestykulować i krzyczeć. “Mówił, że on tak zawsze skręca i że on może skręcać i ze ona powinna go przepuścić” – opisuje zdarzenie profil “Bandyta z kamerą”.

Czy kierowca poniesie odpowiedzialność karną?

Sponsorowane

W związku z zatrzymaniem się na środku skrzyżowania poskutkowało zatrzymaniem całego ruchu, przynajmniej na tym pasie. Kierowca BMW naruszył co najmniej dwa razy przepisy ruchu drogowego. Na samym początku wymusił pierwszeństwo na samochodzie, który był prawidłowo prowadzony przez ciężarną. Następnie zatrzymał się i wysiadł na środku ronda.

Za zmianę kierunku jazdy lub pasa ruchu w miejscu niedozwolonym można otrzymać mandat w wysokości nawet 400 zł, a także 5 punktów karnych. Dokładne kary za tego typu przewinienia precyzuje taryfikator mandatów – stwierdzili eksperci z portalu prawooruchudrogowym.pl.

Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Monika Koba

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Sponsorowane

   Doda zaskoczyła wczoraj na scenie w Gdańsku. Poruszenie wywołał strój i piosenka

   Przez 25 lat starała się o dziecko. W końcu, mając 52 lata zaszła w ciążę