w

Miał tylko 9 lat a na ciele aż 50 obrażeń. Matka twierdzi, że zasnął w wannie…

Dzieci doświadczają przemocy domowej na całym świecie. 9-letni Alfie Steele niestety również w czasie swojego krótkiego życia był ofiarą. Na jego ciele znajdowało się aż pięćdziesiąt obrażeń… Matka na początku zeznała, że dziecko uderzyło się w głowę, po czym zasnęło w czasie kąpieli. Zwłoki wyciągnięto właśnie z wanny. Na ratunek było już za późno.

Sponsorowane

Historia 9-letniego Alfiego

To kolejny przypadek dziecka, które w czasie swojego życia zaznała smutku, cierpienia i bólu, zamiast miłości i bezpieczeństwa. Zmaltretowane i poranione ciało chłopca znaleziono 18 lutego 2021 roku w miejscowości Droitwich w Wielkiej Brytanii. Zwłoki znajdowały się w łazience, a dokładnie w wannie, były zanurzone w lodowatej wodzie.

35-letnie Carla Scott, matka chłopca zadzwoniła na numer alarmowy. Jednak gdy służby zjawiły się na miejscu chłopiec już nie oddychał. Kobieta twierdziła, że w ciągu dnia uderzył się w głowę, a kiedy się kąpał musiał zasłabnąć lub zasnąć w wannie wypełnionej wodą. Ślady na ciele 9-latka wskazywały na coś innego. Miał liczne siniaki i inne obrażenia.

Chłopiec przechodził w domu przez istne piekło

Sponsorowane

Zmasakrowane ciało Alfiego wskazywało na to, że był on ofiarą przemocy domowej. Okazuje się, że kilka miesięcy przed jego śmiercią szkoła, do której chodził zainteresowała się jego sytuacją. 9-latek miał bowiem przychodzić do placówki notorycznie głodny, a do tego w brudnych ubraniach. Odnotowano również przypadek, kiedy Alfie miał cierpieć na zapalenie ucha – wypływała z niego krew u ropa.

O sytuacji poinformowano natychmiast pracowników socjalnych. W czasie spotkania z matką mieli oni zalecić matce, aby dawała dziecku większe śniadania. Kobieta usiłowała tłumaczyć się, że chłopiec zjada wszystko, co znajdzie się w zasięgu jego wzroku. Kiedy podjęto próbę dopytania się o szczegóły, odpowiedziała agresją i zaczęła rzucać wulgaryzmami. “Nie chcę rozmawiać z j***nymi pracownikami socjalnymi” – odpowiadała 35-latka.

9-latek był nie tylko głodzony, ale również bity. Partner matki, Dirk Howell, jak również ona sama znęcali się nad nim za pomocą paska. Podtapiali Alfiego w ziemnej wodzie. Wyrzucali z domu bez ubrań, kiedy panował mróz. Sąsiedzi przyznali, że z domu niejednokrotnie słychać było płacz i krzyki dziecka.

Zarzut dla matki i ojczyma

Carla Scott i Dirk Howell usłyszeli zarzut znęcania się i morderstwa 9-letniego Alfiego. W sprawie tej dwójki toczy się obecnie proces w sądzie w Coventry. Para zaprzecza temu, aby w jakikolwiek przyczyniła się do śmierci chłopca. Czy życie dziecka można było uratować? Opieka społeczna interweniowała. Dowody na znęcanie się okazały się niewystarczające… Tak więc 9-latek został pod opieką swoich oprawców, którzy finalnie doprowadzili do jego śmierci.

Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Olek Żak

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Sponsorowane

   Klientka miała problem z rzęsami. Po użyciu zmywacza kosmetyczka zamarła

   Matka i ojczym skatowali Hanię, bo zmoczyła łóżka. Nie mieli litości dla 3-latki