w

Lekarz stwierdził zgon 76-latki. Kobieta 6 godzin później obudziła się w trumnie

To nieprawdopodobne, a zarazem przerażające zdarzenie miało miejsce naprawdę. Mająca 76 lat Bella Montoya obudziła się w trumnie. Doszło do tego 6 godzin po tym, jak lekarz ze szpitala w ekwadorskim Babahoyo stwierdził zgon kobiety. Obecnie Bella przebywa na oddziale intensywnej terapii.

Sponsorowane

76-latka obudziła się w trumnie

Zdarzenie rozegrało się w miniony piątek. Do szpitala w Babahoyo około godziny 9 rano trafiła pacjentka z “przypuszczeniem udaru”. W placówce medycznej miało dojść do zatrzymania krążenia i oddechu. Podobno organizm nie reagował na próby reanimacji.

W południe lekarz powiedział mi, że moja mama zmarła. Dali nam nawet jej akt zgonu – przekazał lokalnym mediom syn kobiety Gilber Rodolfo Balberán Montoya.

Jeszcze tego samego dnia ciało 76-latki zostało umieszczone w trumnie. Przeleżało tam cztery godziny. Po tym czasie bliscy otworzyli ją, aby przebrać kobietę i przygotować do pochówku. Wówczas spostrzegli, że Bella żyje. “Moja mama zaczęła ruszać ręką, otwierać oczy i usta, z trudem próbowała oddychać”. W mediach społecznościowych można znaleźć filmiki, które przedstawiają właśnie ten moment.

Sponsorowane

Spędziła w trumnie cztery godziny

Na miejsce natychmiast wezwano karetkę pogotowia. Ratownicy zabrali kobietę ponownie do szpitala. Jednak lekarza, który orzekł zgon, nie było w placówce medycznej. 76-latka została ponownie zaintubowana i trafiła na oddział intensywnej terapii.

Stopniowo przyswajam to, co się stało. Teraz proszę tylko o poprawę zdrowia mojej matki. Chcę, żeby żyła i była przy mnie – wyznał syn Montoya.

Lokalne media informują, że kobieta prawdopodobnie doznała katalepsji. Jest to stan objawiający się nagłym unieruchomieniem i sztywnością ciała. Jednak lekarz powinien być w stanie wyczuć puls i zauważyć, że pacjentka żyje. W sprawie wszczęto śledztwo, które ma wykazać, czy został popełniony błąd i przez kogo. Wiele bowiem wskazuje na to, że doszło do zaniedbania.

Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Olek Żak

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Sponsorowane

   Pukają do drzwi i wlepiają srogie mandaty. Jest sposób, aby uniknąć takiej kontroli

   Ola wytatuowała sobie oczy i straciła wzrok. W miejscu jednego oka nosi implant