w

Pukają do drzwi i wlepiają srogie mandaty. Jest sposób, aby uniknąć takiej kontroli

Polacy znów pełni obaw. Wszystko z powodu kontrolerów pukających od drzwi do drzwi, aby sprawdzić, czy uiszczana jest opłata za abonament RTV. Należy pamiętać, że dokonywać tego mogą wyłącznie osoby posiadające uprawnienia, oddelegowane przez Pocztę Polską. Jakie prawa przysługują w czasie wizyty kontrolera w naszym własnym domu?

Sponsorowane

Płacisz za abonament RTV?

Co jakiś czas w mediach pojawiają się informacje na temat kontroli u osób posiadających w swoich mieszkaniach odbiorniki radiowo-telewizyjne. Pracownicy Poczty Polskiej pukają do drzwi, aby sprawdzić, czy Polacy zgodnie z obowiązującym prawem opłacają abonament. Zastanawiasz się, jak przygotować się na taką wizytę urzędnika? Czy jest jakakolwiek szansa na uniknięcie ewentualnej kary?

Jak to często w naszym kraju bywa, na wszystko jest jakiś sposób. Okazuje się, że wystarczy dobrze znać przysługujące nam prawa. Jeśli kontroler stojąc przed drzwiami oświadczy, że chce wejść do środka, można mu odmówić. Bez naszej zgody urzędnik nie może wejść do środka, ani zmusić nas do wpuszczenia. Nie może też dopuścić się wtargnięcia, posiłkując się swoją legitymacją służbową.

W takim przypadku, prawdopodobnie na jednej wizycie się nie skończy. Jeśli urzędnik będzie miał powód, z pewnością odwiedzi nasz dom kilkukrotnie, w celu sprawdzenia stanu odbiorników. Warto więc za wczasu zorientować się, jak wygląda sytuacja z opłatami i mimo wszystko regularnie je uiszczać.

Sponsorowane

Jak wygląda cennik opłat za abonament RTV?

Miesięczna opłata za radio wynosi 8,70 zł, a za telewizor i radio 27,30 zł. Jeśli jednak nie opłacamy abonamentu RTV, kary będą zdecydowanie wyższe. W przypadku braku opłat za radio zapłacimy 261 zł, a za telewizor 819 zł.

Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Paweł Markiewicz

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Sponsorowane

   Jaka niespodzianka na rocznicę ślubu?

   Lekarz stwierdził zgon 76-latki. Kobieta 6 godzin później obudziła się w trumnie