w

6 grudnia będzie niedzielą handlową! Andrzej Duda podpisał nowelizację

Prezydent Andrzej Duda podpisał wczoraj nowelizację ustawy, która zezwala na handel w niedzielę 6 grudnia w trybie incydentalnym – tak poinformowała Kancelaria Prezydenta RP. Celem zmiany jest rozłożenie dni handlowych na dłuższy okres, co ma wpłynąć na na zmniejszenie liczby klientów.

Sponsorowane

Zapis o incydentalnym zezwoleniu na handel najbliższą niedzielę, czyli 6 grudnia 2020r. znajduje się w nowelizacji ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19. Wiadomo już, że handel w niedziele będzie możliwy także 13 i 20 grudnia, co oznacza, że wszystkie niedziele przed świętami Bożego Narodzenia będą handlowe.

W uzasadnieniu nowelizacji ustawy wyjaśniono, że “okres przedświąteczny, zwłaszcza przed Świętami Bożego Narodzenia, jest okresem, w którym liczba klientów dokonujących zakupów jest znaczna”. “Aby rozłożyć ten proces w czasie, a tym samym zmniejszyć liczbę klientów robiących zakupy w tym samym czasie, zasadne jest wprowadzenie dodatkowej niedzieli handlowej w dniu 6 grudnia 2020 r.“. Podkreślono także, że w związku z trwającą pandemią COVID-19 takie rozwiązanie przyczyni się do zachowania ograniczeń sanitarnych a dodatkowo wywrze pozytywny wpływ na przedsiębiorców, którzy walczą ze skutkami epidemii w związku z restrykcjami.

Należy pamiętać, że mimo umożliwienia handlu w niedzielę, obowiązuje ścisły limit osób, które mogą przebywać w danym sklepie. Wynosi on maksymalnie 1 klient na 15m2. Niezmiennie należy zakrywać usta i nos w przestrzeni publicznej.

Sponsorowane
Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Marek Banaś

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Sponsorowane

   Mężczyzna, który brutalnie zgwałcił 13-miesięczną dziewczynkę został skazany

   Nowe zalecenia WHO: Zakrywanie ust i nosa również w domu?