w ,

Mężczyzna, który brutalnie zgwałcił 13-miesięczną dziewczynkę został skazany

Sąd Okręgowy w Koszalinie wydał wyrok w sprawie brutalnego gwałtu na 13-miesięcznej dziewczynce. 33-letni Łukasza K. zostanie pozbawiony wolności przez 14 lat.

Sponsorowane

Gwałt miał miejsce 11 września 2019 roku w Szczecinku. Rodzice 13-miesięcznej dziewczynki oddali ją pod opiekę zaprzyjaźnionej parze – Łukaszowi K. i jego żonie Kindze K. Do przestępstwa doszło gdy kobieta wyszła z mieszkania i pozostawiła męża sam na sam z dzieckiem.

Gdy rodzice odebrali swoje dziecko, zauważyli, że ma obrażenia i krwawi. Dziecko trafiło do szpitala a tamtejszy dyrektor ds. medycznych po konsultacji z ginekologiem stwierdził, że prawdopodobna przyczyna urazów to “wynik czynu nierządnego”. Sprawa natychmiast trafiła do prokuratury.

Wyrok

Sąd Okręgowy w Koszalinie wydał wyrok wobec 33-latka, który był oskarżony o obcowanie płciowe z 13-miesięczną dziewczynką, stosując przemoc i zadając ciężkie obrażenia ciała u dziecka.

Sponsorowane

Sędzia Jacek Matejko uznał Łukasza K. za winnego czynów, które są mu zarzucane. Skazał go na 14 lat więzienia (dotychczasowy pobyt w więzieniu wchodzi w poczet wymierzonej kary, czyli ok. 1 rok). Dodatkowo skazany nie może zajmować wszelkich stanowisk, zawodów czy podejmować działalności związanej z wychowaniem, leczeniem, edukacją czy opieką nad dziećmi. Oprócz tego przez 10 lat skazany nie może nawiązywać kontaktu z pokrzywdzoną osobą, ani zbliżać się do niej na odległość mniejszą niż 100m a na rzecz pokrzywdzonej musi zapłacić nawiązkę w kwocie 50 tys. złotych. Wyrok nie jest prawomocny.

Partnerka skazanego Łukasza K. została z kolei oczyszczona z zarzutu narażania na niebezpieczeństwo utraty zdrowia lub życia dziecka. W toku śledztwa sprawdzono również czy mężczyzna nie krzywdził swoich dzieci – nie potwierdzono jednak takich czynów.

Oskarżony w toku śledztwa nie przyznawał się do winy. Proces odbywał się z wyłączeniem jawności.

Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Marek Banaś

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Sponsorowane

   Znana marka odzieżowa wycofuje koszulkę ze sprzedaży i przeprasza przez post na FB

   6 grudnia będzie niedzielą handlową! Andrzej Duda podpisał nowelizację