w ,

47-latka wyniesiono dźwigiem przez balkon. Waży ponad 200 kg

W zeszły poniedziałek doszło do niecodziennej sytuacji. Do 47-letniego mężczyzny została wezwana karetka, ponieważ ten miał poważne kłopoty z oddychaniem. Ratownicy, którzy pojawili się na miejscu zdecydowali, że pacjent jak najszybciej musi znaleźć się w szpitalu. Pojawił się problem – mężczyzna, który waży ponad 200kg, nie był w stanie wyjść z mieszkania o własnych siłach

Sponsorowane

Brak windy a także brak możliwości zniesienia mężczyzny po schodach wymusił na ratownikach niekonwencjonalne rozwiązanie. Na pomoc ruszyli strażacy.

Pod blokiem pojawił się dźwig 

Najszybszym rozwiązaniem było wyniesienie mężczyzny przez balkon. Ze względu na wysokie położenie mieszkania, konieczne było wezwanie dźwigu. Pojawiły się jednak komplikacje – trzeba było rozmontować okno, drzwi balkonowe a także barierki. Problem stanowiły również korony drzew – te trzeba było usunąć. Dopiero po tych zabiegach umieszczono 47-latka na specjalnych noszach, które opuszczono przy pomocy dźwigu.

– Podczas działań straży pożarnej ratownicy medyczni monitorowali stan pacjenta i wykonywali niezbędne medyczne czynności ratunkowe. Na miejsce wysłano także dodatkowy zespół ratownictwa medycznego w specjalnej karetce bariatrycznej (przystosowanej do transportu pacjentów, których waga przekracza nawet 300 kg), jednakże ostatecznie podjęto decyzję o przetransportowaniu pacjenta do szpitala pojazdem straży pożarnej.

– informuje Paulina Targaszewska rzecznik prasowy WSPR w Szczecinie.
Sponsorowane

Akcja ratownicza rozpoczęła się ok. godz. 7:00 rano i trwała ponad 6 godzin. Zdarzenie miało miejsce w Świnoujściu. Mężczyznę udało się bezepicznie zabrać z mieszkania i przetransportować strażackim wozem do szpitala, gdzie służby specjalne przejęły pacjenta.

Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Paweł Krawczyk

Lubi gotować, dobrze zjeść i pisać na citybuzz ;)

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Sponsorowane

   Ta śliczna dziewczyna jest matką 9 dzieci. “Od 13 lat jestem w ciąży…”

   Tłumaczka języka migowego “skradła całe show” na koncercie piosenek powstańczych