w ,

36-latka z COVID-19 zmarła tuż po porodzie. Lekarze musieli ratować dziecko

36-letnia kobieta trafiła w ciąży do szpitala z powodu ciężkiego stanu, do którego doprowadził ją COVID-19. Była w 32 tygodniu ciąży i nie cierpiała na żadne dodatkowe schorzenia. Gdy sytuacja była już nie do opanowania, lekarze na prośbę matki zaczęli ratować dziecko.

Sponsorowane

Kobieta będąc w ciąży nie wykazywała żadnych niepokojących objawów – była w pełni zdrowa, a dziecko rozwijało się prawidłowo. Po zakażeniu koronawirusem wszystko zaczęło się komplikować. Początkowo u 36-latki pojawił się kaszel i gorączka, ale nagle stan kobiety zaczął się pogarszać.

W wyniku silnych duszności kobieta trafiła do szpitala w Kędzierzynie-Koźlu. Mimo to z godziny na godzinę było coraz gorzej a saturacja jej krwi zaczęła spadać.

Nowa Trybuna Opolska informuje, że lekarze stanęli przed dramatycznym wyborem. Uznali, że jeśli saturacja krwi 36-latki spadnie poniżej 88%, nie będą mogli czekać – konieczne będzie ratowanie życia dziecka. Poinformowali o tym kobietę, która zgodziła się na cesarskie cięcie w przypadku niskiej saturacji. Tak się stało już następnego dnia…

Córeczka 36-letniej kobiety natychmiast została przewieziona do szpitala w Opolu.

Sponsorowane
Zdjęcie ilustracyjne

Dziewczynka przyszła na świat w 32 tygodniu ciąży. Ważyła 1970 gramów i otrzymała 7 punktów w skali APGAR.

– powiedział dr Jacek Mazur, zastępca dyrektora ds. medycznych w Samodzielnym Publicznym Zespole Opieki Zdrowotnej w Kędzierzynie-Koźlu w rozmowie z NTO

Stan matki niestety stawał się coraz gorszy – trafiła na OIOM. Pomimo podawania jej kolejnych dawek osocza ozdrowieńców, jej płuca nie były w stanie pracować samodzielnie. Doszło do zatrzymania krążenia – reanimowano ją i zaintubowano.

Koronawirus doszczętnie zniszczył płuca 36-letniej kobiety a jedynym ratunkiem był przeszczep płuc. Kobieta zakwalifikowała się na taki zabieg w Zabrzu, jednak pomimo wysiłków lekarzy, nie udało się jej uratować. Osierociła dwójkę dzieci.

Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Diana Mołek

Pasjonatka podróżowania, nałogowa internautka i zakochana w kotach

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Sponsorowane

   W polskim lesie zaobserwowano białą sarnę. “To niezwykle rzadki okaz”

   Chirurdzy alarmują: notujemy coraz więcej poważnych skaleczeń po krojeniu awokado