w

Jest decyzja rządu. Będzie 3 tys. złotych dla każdego!

Dobra wiadomość dla Polaków, otóż Senat uchwalił rządową ustawę o dodatku węglowym, ale uwzględniając pewne poprawki. Ustawa ma trafić jeszcze raz do Sejmu. A mowa i 3 tys. zł dla każdego.

Sponsorowane

Okazuje się, że to całkiem świeża sprawa. Mianowicie w czwartek Senat przyjął poprawki do rządowych przepisów o dodatku węglowym w wysokości 3 tys. zł. Na ustawą z poprawkami zagłosowało aż 98 senatorów. Przeciw był tylko jeden senator, a jeden wstrzymał się od głosu.

3 tys. zł dla każdego

Poprawki zmierzają do tego, by 3 tys. zł dodatku należało się nie tylko tym, którzy ogrzewają swój dom węglem, ale także wszystkim innym gospodarstwom domowym – informują przedstawiciele Senatu w mediach społecznościowych, a dokładniej na Twitterze. 

Co zmieniło się w ustawie? Wykreślono z niej tzw. wrzutkę, czyli artykuły dotyczące prawa bankowego, procedur przejmowania banków i Bankowego Funduszu Gwarancyjnego, które nie dotyczy meritum przepisów. Dodatkowo senatorowie poparli również skreślenie artykułu odnoszącego się do ustawy o finansowaniu zadań oświatowych.

Sponsorowane

Jeśli chodzi o budżet, czy też limit wydatków na to świadczenie w 2022 roku, według rządu wyniesie 11,5 mld zł. Źródłem finansowania dodatku ma być Fundusz Przeciwdziałania COVID-19. Ustawa przewiduje, że Narodowy Bank Polski przekaże część swojego zysku, o ile będzie on wyższy niż założony w ustawie budżetowej. Według Ministerstwa Finansów z NBP będzie pochodziło ok. 9,5 mld zł. Dodatkowo w ustawie przewidziano 2 mld zł na gwarancje dla linii kredytowej, jaką BGK ma utworzyć dla przedsiębiorstw ciepłowniczych.

Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Aleksandra Gwóźdź

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

      Sponsorowane

      33-latka wydała masę pieniędzy, by tak wyglądać. Wcześniej była naprawdę śliczna