w

Kolejne dziecko zostawione w oknie życia w Częstochowie

W częstochowskim oknie życia znaleziono 2,5-letnie dziecko. To sytuacja dość nadzwyczajna, zważywszy na to, że do okien życia trafiają przeważnie noworodki. Dziewczynka przebywa aktualnie pod opieką sióstr służebniczek Najświętszej Maryi Panny. Jest zdrowa.

Sponsorowane

2,5-letnie dziecko w oknie życia

O sprawie poinformował za pomocą Facebooka dyrektor Caritas Archidiecezji Częstochowskiej, ksiądz Marek Bator:

Pragnę poinformować że dzisiaj w Oknie Życia zostawiono dziewczynkę 2.5 letnią. Jest zdrowa a obecnie znajduje się pod dobra opieka Sióstr… Ewangelia życia w codzienności… należy solidarnie i duchowo wspierać rodziców…. POTRZEBNE JEST OKNO ŻYCIA CARITAS W CZĘSTOCHOWIE….

Pragnę poinformować że dzisiaj w Oknie Życia zostawiono dziewczynkę 2.5 letnią. Jest zdrowa a obecnie znajduje się pod...

Posted by Marek Bator on Monday, August 16, 2021
Sponsorowane

W sprawie wypowiedziała się też rzeczniczka częstochowskiej policji, podkomisarz Sabina Chyra-Giereś. Zgłoszenie o znalezieniu dziecka w oknie życia wpłynęło wczoraj wieczorem. Dziewczynkę natychmiast przewieziono do szpitala na badania. Z pierwszych informacji udzielonych przez lekarzy wynika, że jest zdrowa.

Co dalej stanie się z 2,5-letnią dziewczynką?

W takiej sytuacji jak ta, policja trzyma się protokołu. W pierwszej kolejności sprawdza, czy nie doszło do popełnienia przestępstwa na szkodę dziecka, a także ustala jego tożsamość. Następnie zebrane materiały trafiają do prokuratury i do sądu rodzinnego, który podejmie decyzję dotyczącą przyszłości dziecka.

Wikipedia

Okazuje się, że to już szóste dziecko znalezione w częstochowskim oknie życia. Zostało ono otwarte w 2008 roku przy ulicy św. Kazimierza 1. Opiekują się nim siostry Służebniczki Najświętszej Maryi Panny Niepokalanie Poczętej, które prowadzą tam Dom Życia i Nadziei im. bł. Edmunda Bojanowskiego.

Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Paweł Krawczyk

Lubi gotować, dobrze zjeść i pisać na citybuzz ;)

6 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

    Sponsorowane

    Włamał się do salonu fryzjerskiego. Olga go związała i wielokrotnie wykorzystała!

    Mają 35 lat i wyglądają identycznie. Do tego łączy je ten sam chłopak!