w

Zygmunt Chajzer zdradził, jaką emeryturę dostaje. Uderzył też w inne gwiazdy

Zygmunt Chajzer mówi o emeryturze. W jednym z aktualnych wywiadów polski dziennikarz, oraz prezenter radiowy i telewizyjny, odniósł się do wysokości emerytur kolegów i koleżanek z show biznesu. Przy okazji zdradził, jakie świadczenie sam otrzymuje. Jak przyznał, przez lata uczciwie płacił składki i jest zadowolony z wysokości emerytury.

Sponsorowane

Emerytury polskich celebrytów

Prezenter nie omieszkał skomentować narzekań wielu polskich gwiazd, co do wysokości świadczenia. Sam jednak przyznał, że jest zadowolony ze swojej emerytury. Mówi, że nie rozumie narzekań i pretensji swoich kolegów. Wywiadu udzielił magazynowi “Wprost”. Zrelacjonował, że sam przez lata płacił składki, więc dziś jest zadowolony ze swojej sytuacji.

Zygmunt Chajzer emerytura

Sponsorowane

W innym wywiadzie z kolei Chajzer przyznał, że wcale nie żyje beztrosk, jak co niektórzy mogą sobie myśleć. Ale na to, co obecnie ma, sam sobie zapracował. Lata pracy i odkładanie składek poskutkowały zabezpieczeniem przyszłości.

W związku z tym, co dzieje się dookoła, myślę, że nikt z nas nie może czuć się do końca bezpiecznie. Oczywiście mam pewne obawy, ale dziś nie narzekam na finanse. Moja emerytura nie jest gigantyczna, ale przecież ciągle pracuję.

Mimo satysfakcjonującej emerytury, 68-latek wciąż pozostaje aktywny zawodowo. To daje mu dodatkowe zabezpieczenie finansowe.

Mam stałą pracę w radiu i jak większość znanych kolegów również dodatkowe zlecenia w postaci konferansjerki. Nie opływam w luksusy, jednak dajemy z żoną radę. Mogę żyć w miarę spokojnie.

Poza tym temat oszczędności również nie jest obcy Zygmuntowi Chajzerowi.

Jakieś oszczędności mamy. Przy dużej inflacji różnie z tym może być. Na szczęście emerytury są waloryzowane i to jest plus posiadania emerytury. Może nie sięga ona poziomu inflacji, ale zawsze to coś.

Sponsorowane

Co więcej, na sam koniec dziennikarz zdradził, jak wysokie świadczenie emerytalne otrzymuje. Podobno jest to kwota nie większa niż średnia krajowa, która od stycznia 2023 roku wynosi 3490 złotych brutto.

Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Maks Kurcz

4 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

    Sponsorowane

    Nie żyją 4 siatkarki. Zwłoki wszystkich zawodniczek znaleziono w jednym miejscu

    Radosław Majdan w żałobie. Odeszła jedna z najważniejszych kobiet w jego życiu