w

Spowodował wypadek, wysiadł z auta, wylądował w rowie. Sprawca? Policjant z drogówki – kompletnie pijany

Funkcjonariusz kartuskiej policji spowodował kolizję na Kaszubach. 37-latek był pijany. Usłyszał zarzuty, zawieszono go i może spodziewać się zwolnienia z pracy.

Reklama | Dzięki nim czytasz za darmo

Zdarzenie z udziałem pijanego policjanta miało miejsce w poniedziałek, 11 stycznia, na trasie Miechucino – Reskowo (Pomorskie). Funkcjonariusz jadący Volkswagenem polo stracił kontrolę nad pojazdem, wypadł z jezdni i uderzył w bariery energochłonne.

Mężczyzna próbował wysiąść z wiszącego na skarpie pojazdu, jednak w wyniku upojenia alkoholowego wpadł do rowu. Całe zdarzenie obserwował świadek, który wezwał policję na miejsce zdarzenia.

Posted by OSP Reskowo on Tuesday, January 12, 2021
Reklama | Dzięki nim czytasz za darmo

Przybyli na miejsce funkcjonariusze wylegitymowali sprawcę kolizji. Okazało się, że był nim funkcjonariusz wydziału ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach. Był już po służbie. Badanie poziomu alkoholu we krwi wykazało 3,5 promila.

Komendant powiatowy policji w Kartuzach podjął decyzję o wszczęciu postępowania dyscyplinarnego wobec funkcjonariusza i zawiesił go w czynnościach służbowych. Jednocześnie wszczęta została procedura zwolnienia ze służby w policji.

– powiedziała podkomisarz Aleksandra Drewa z Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach.

Prokuratura poinformowała w środę o zarzutach jakie usłyszał pijany funkcjonariusz oraz środkach jakie zostały wobec niego podjęte.

Wobec podejrzanego zastosowano poręczenie w wysokości ośmiu tysięcy złotych, zawieszenie w czynnościach służbowych i zakaz opuszczania kraju.

– relacjonowała rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Gdańsku Grażyna Wawryniuk.

Reklama | Dzięki nim czytasz za darmo

To Cię zainteresuje!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Napisane przez Diana Mołek

Pasjonatka podróżowania, nałogowa internautka i zakochana w kotach

Reklama | Dzięki nim czytasz za darmo

Nauka potwierdza: kobiety są szczęśliwsze z brzydkimi mężczyznami