w

Spowodował wypadek, wysiadł z auta, wylądował w rowie. Sprawca? Policjant z drogówki – kompletnie pijany

Funkcjonariusz kartuskiej policji spowodował kolizję na Kaszubach. 37-latek był pijany. Usłyszał zarzuty, zawieszono go i może spodziewać się zwolnienia z pracy.

Sponsorowane

Zdarzenie z udziałem pijanego policjanta miało miejsce w poniedziałek, 11 stycznia, na trasie Miechucino – Reskowo (Pomorskie). Funkcjonariusz jadący Volkswagenem polo stracił kontrolę nad pojazdem, wypadł z jezdni i uderzył w bariery energochłonne.

Mężczyzna próbował wysiąść z wiszącego na skarpie pojazdu, jednak w wyniku upojenia alkoholowego wpadł do rowu. Całe zdarzenie obserwował świadek, który wezwał policję na miejsce zdarzenia.

Wczoraj o godzinie 22:58 zostaliśmy zadysponowani do wypadku drogowego w którym brał udział jeden pojazd . SiŚ : OSP Miechucino 🚒🚒OSP Reskowo 🚒PSP Kartuzy 🚒 ZRM 🚑Patrol Policji 🚔🚔

Posted by OSP Reskowo on Tuesday, January 12, 2021

Przybyli na miejsce funkcjonariusze wylegitymowali sprawcę kolizji. Okazało się, że był nim funkcjonariusz wydziału ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach. Był już po służbie. Badanie poziomu alkoholu we krwi wykazało 3,5 promila.

Sponsorowane

Komendant powiatowy policji w Kartuzach podjął decyzję o wszczęciu postępowania dyscyplinarnego wobec funkcjonariusza i zawiesił go w czynnościach służbowych. Jednocześnie wszczęta została procedura zwolnienia ze służby w policji.

– powiedziała podkomisarz Aleksandra Drewa z Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach.

Prokuratura poinformowała w środę o zarzutach jakie usłyszał pijany funkcjonariusz oraz środkach jakie zostały wobec niego podjęte.

Wobec podejrzanego zastosowano poręczenie w wysokości ośmiu tysięcy złotych, zawieszenie w czynnościach służbowych i zakaz opuszczania kraju.

– relacjonowała rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Gdańsku Grażyna Wawryniuk.
Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Diana Mołek

Pasjonatka podróżowania, nałogowa internautka i zakochana w kotach

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Sponsorowane

   Nauka potwierdza: kobiety są szczęśliwsze z brzydkimi mężczyznami

   18+ tatuaży, które pomysłowo kamuflują niedoskonałości ciała i blizny