w

Pracuje od przeszło 70 lat. Taką emeryturę dostaje Teresa Lipowska

Jest jedną z tych aktorów, którzy w serialu “M jak miłość” grają od początku, od czasu wyemitowania pierwszego odcinka. Mowa o Teresie Lipowskie, znanej z roli Barbary Mostowiak. 86-latka jest czynna zawodowo od przeszło 70 lat. Czy emerytura Teresy Lipowskiej na to wskazuje? Nie do końca. Aktorka przyznała szczerze, jakie otrzymuje pieniądze.

Sponsorowane

Od conajmniej roku zmagamy się z nieustającą inflacją. Raz przyspiesza, a raz zwalnia, ale cały czas jest obecna. Mimo rosnących kosztów życia nie każdy może cieszyć się rosnącą wypłatą, czy emeryturą. Teresa Lipowska przyznała, że aktualnie z dużą obawą spogląda na przyszłość. Gdyby nie fakt, że kobieta wciąż jest aktywna zawodowo, zapewne nie wyżyłaby z samej emerytury.

Twitter

Emerytura Teresy Lipowskiej

Aktorka udzieliła wywiady Plejadzie. Mówiła w nim otwarcie na temat wysokości swojej emerytury. Jak przyznaje, skorzystała z niej już w wieku 55 lat.

Sponsorowane

Mam 2200 złotych emerytury. Uważam, że to jest taka średnia emerytura, bo bywają gorsze. To jest tylko i wyłącznie z gaży, czyli z części w teatrze, a nie od żadnych dodatków, filmów czy koncertów. Kiedy poszłam na emeryturę, a namówili mnie, żebym poszła wcześniej, bo będę sobie dorabiała ewentualnie przedstawieniami, a się na to zgodziłam, mając 55 lat, to wtedy ten portfelik był bardzo cieniutki. Nam przepadło, bo żeśmy swego czasu bardzo dużo wpłacali na tzw. dodatek do emerytury i w pewnym momencie to wszystko gdzieś znikło i okazało się, że nic nie mamy – powiedziała Teresa Lipowska.

Twitter

Jedni są w lepszej inni w gorszej sytuacji

Teresa Lipowska jest czynna zawodowo od 70 lat. To spory kawał czasu. Mimo to, nie może liczyć na emeryturę, które pozwoliłaby żyć jej na dostatnim poziomie. Jak sama mówi, gdyby liczyła wyłącznie na zasiłek, to klepałaby biedę. Dlatego właśnie mimo sędziwego wieku, wciąż pracuje.

Ja mam małe potrzeby w tej chwili. I tak jak powiedziałam, gdybym miała tylko 2200 zł, to byłoby trochę ciężko, ale nie narzekam. Ja jestem optymistką, byle bym była zdrowa. To jest dla mnie najważniejsze – podsumowała aktorka “M jak miłość”.

Twitter

Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Paweł Markiewicz

77 komentarze

  1. Pani Tereso emerytura jest po 60 A pani dalej pracuje ,nie narzeka pani bo w tym wieku to się siedzi krzyżówki rozwiązuje i gazety czyta ,a pani dalej pracuje to sa dwie pensje Co tu narzekać do biednych pani nie należy Ustąpiłaby pani etatu młodszym …….