w

Taką emeryturę otrzymałaby teraz Katarzyna Skrzynecka. Śmiech przez łzy

Wysoka emerytura – niestety, niewielu Polaków może na takową liczyć. Okazuje się, że mowa nie tylko o zwyczajnych obywatelach, ale również o naszych polskich gwiazdach show-biznesu. Co otwarcie w ostatnim czasie mówią o tym, że nie wyżyliby za kwoty, które otrzymują, dlatego nadal są czynni zawodowo. W podobnej sytuacji znalazła się Katarzyna Skrzynecka. Kobieta była jurorką w programie “Twoja Twarz Brzmi Znajomo”. Otrzymała wyliczenia z ZUS i nie jest zbyt zadowolona.

Sponsorowane

Emerytur polskich gwiazd

Polscy celebryci nie wstydzą się poruszać tematu swoich emerytur. Na niskie świadczenie narzekali chociażby: lider zespołu Bayer Full, Sławomir Świerzyński, Maryla Rodowicz, autorka bestsellerowych scenariuszy Ilona Łepkowska, Elżbieta Zapendowska, Teresa Lipowska czy Marek Piekarczyk.

Głos w sprawie zabrała również Katarzyna Skrzynecka – polska aktorka, piosenkarka, autorka tekstów, kompozytorka, prezenterka telewizyjna i osobowość telewizyjna. W ostatnim czasie była jurorką programu “Twoja Twarz Brzmi Znajomo”. 52-latka pochwaliła się kwotą emerytury, jaką na ten moment wyliczył jej ZUS.

Taką swego czasu dostałam prognozę z ZUS, że te nasze prognozy emerytalne raczej nie przedstawiają się błękitnie i szczęśliwie… — przyznała Katarzyna Skrzynecka w rozmowie z serwisem Pudelek.

Sponsorowane

Otóż na ten moment wyliczenie emerytury Katarzyny Skrzyneckiej prezentuje się następująco – 34 złote i 87 groszy. W związku z zaistniałą sytuacją celebrytka przyznała, że zamierza jeszcze długo pracować. Nie pozostaje jej inne wyjście. Musi sama odkładać fundusze na przyszłą emeryturę.

Jeżeli nasze państwowe zasoby nam tego nie zapewnią, to trzeba samemu o tym myśleć, żeby zadbać o siebie, o swoją rodzinę w przyszłości.

Mimo że emerytura Skrzyneckiej nie wydaje się zbyt wysoka, to i tak jest o wiele większa, aniżeli emerytura Marka Piekarczyka, lidera zespołu TSA i jurora “The Voice of Poland”.

Niedawno dostałem zawiadomienie, że jeśli teraz przeszedłbym na emeryturę, to wypłacano by mi co miesiąc… 7 złotych 77 groszy. Oprawiłem ten list w ramkę i powiesiłem na ścianie — zdradził swego czasu Piekarczyk w rozmowie z Party.

Google News
Obserwuj citybuzz logo w Google logo News i bądź zawsze na bieżąco!

Napisane przez Darek Kud

Student, pasjonat fotografii i mieszkaniec Rzeszowa od kiedy pamięta ;) Interesuje się życiem miasta a szczególnie jego rozwojem i inwestycjami.

38 komentarze

 1. Trzeba opłacać składki emerytalne.. Słabo płacą w tym programie. Może lepiej pójść na sprzątaczkę do The voice of Poland, tam płacą conajmniej minimalną krajową czyli ZUS będzie większy 🙂

 2. My całe dorosłe życie płacimy ZUS i mamy głodowe emerytury. Nas nie stać było na wystawne życie, wojaże za granicę i życie na wysokim poziomie., Nie płaczcie

 3. Teraz okazuje się że wszyscy co “używali ” życia biadolą. A może powinniśmy złożyć się na ich dostatnie życie na emeryturze. ???????? Tylko kto nam pomoże ????

 4. Trzeba było jak był czas zadbać o swoje.
  Jak się wolało bawić ,tańczyć i śpiewać i się nie myślało to teraz tak się ma.
  Wcale mi nie żal tych głąbów.
  Co nie wiedzieli ze będą starzy?

 5. To mogła płacić składki. Twórcy i artyści sami deklarują podstawy składek i sami sobie je opłacają, więc do kogo te żale ? Z pustego to i Salomon nie naleje.